Nowy numer 47/2022 Archiwum

Gmina Zduny. Miliony na sport, kulturę i energię

Gmina Zduny skorzystała z kilku programów prowadzonych przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Dzięki temu w Urzeczu zostanie wyremontowany Dom Ludowy, w Szkole Podstawowej w Nowych Zdunach zmodernizowane boisko sportowe, a energia w gminie zyska nowy wymiar.

W ostatnich dniach mieszkańców Urzecza w gminie Zduny odwiedził marszałek Grzegorz Schreiber, który wręczył symboliczny czek na 100 tys. złotych. Pieniądze będą przekazane na remont Domu Ludowego. Była to inicjatywa mieszkańców.

– Jesteście motorem do działania, jednym z pierwszych sołectw, które otrzymały dotację z tego programu. Chętnie was odwiedzę, kiedy wasz Dom Ludowy będzie już po remoncie – mówił marszałek.

Gmina skorzystała także z innych programów, m.in. „Infrastruktura sportowa na plus”. Z tego źródła w Nowych Zdunach zostanie zmodernizowane wielofunkcyjne boisko sportowe przy Szkole Podstawowej.

„Zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w gminie Zduny poprzez termomodernizację budynków oświatowych” to kolejny projekt, który z Regionalnego Programu Operacyjnego otrzyma dofinansowanie prawie 2,2 mln zł, a „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w gminie Zduny” - 1,6 mln zł.

Województwo łódzkie prowadzi wiele programów, które mają na celu wsparcie i promowanie gminnych samorządów, inicjatyw lokalnych, działań proekologicznych i środowiskowych, aktywizację seniorów i stworzenie możliwości rozwoju dla najmłodszych. O dofinansowania ubiegają się zarówno włodarze miast, jak i przedstawiciele mniejszych struktur.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy