W kaplicy i auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu dzieci, młodzież i rodziny Domowego Kościoła spotkali się, by wspólnie dzielić radość z narodzenia Pańskiego. Opłatek, choć kruchy, kolejny raz pokazał siłę wspólnoty, która nie ustaje w działaniu, rozwija się, umacnia i unowocześnia pewne elementy formacji.
Wspólnota wszystkie spotkania rozpoczyna od modlitwy. W Koronce do Bożego Miłosierdzia małżonkowie powierzali swoje rodziny, losy ojczyzny, Kościoła powszechnego i zawierzali przed Najświętszym Sakramentem kolejne 12 miesięcy wspólnej drogi, wzrastania w wierze, gotowości i otwartości na Boże działanie i wypełnianie Jego woli.
W spotkaniu wspólnoty uczestniczył także bp Wojciech Osial, który przewodniczył Eucharystii. W homilii zwrócił uwagę na znaczenie chrztu świętego i przynależności do Chrystusa i Kościoła. – W Ruchu Światło–Życie niemal wszystko zaczyna się od chrztu. Od wody, światła, Ducha Świętego. Każdy etap formacji nieodłącznie związany jest z przyznaniem się do Jezusa. Prośbą o Jego obecność, wstawiennictwo, działanie. Tak jak i Jan prosił, tak wy proście nieustannie o Jego miłość, miłosierdzie, opiekę i działanie - mówił biskup pomocniczy diecezji.
Nową stronę Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej oficjalnie uruchomił bp Wojciech Osial.Bp Wojciech tego dnia miał jeszcze jedno zadanie. Oficjalnie uruchomić nową stronę internetową Ruchu. – Okres świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku to czas życzeń, wręczania sobie prezentów. Mamy dziś dla nas wszystkich drobny – wielki prezent. Nową stronę internetową naszej wspólnoty, którą zbudowało i prowadzić będzie małżeństwo Marcelina i Konrad Olszewscy – mówił ks. Sylwester Bernat, diecezjalny moderator wspólnoty.
Nowoczesny wygląd, przejrzystość i chronologia strony pozwoli na jeszcze lepszą komunikację i archiwizację wszystkiego, co ważne dla dzieci Bożych, oazy młodzieżowej i gałęzi Domowego Kościoła.
Już teraz pojawiają się tam informacje i zapisy na zimowe rekolekcje lub XVIII Bezalkoholowy Bal Karnawałowy, który odbędzie się 18 lutego w Skierniewicach.
Święta Rodzina jest nieodłącznym towarzyszem codzienności, ale i wspólnotowych wydarzeń.Spotkanie w seminarium to także czas łamania się opłatkiem, składania sobie życzeń, wyrażania nadziei na kolejny rok formacji, wzrastania w wierze i wspólnego działania w Imię Boże. Posileni przy stole Eucharystycznym, członkowie wspólnoty zadbali także o stół, przy którym był czas na rozmowy o przyszłości, nowoczesności i tradycji, która w Ruchu przenika się na każdym etapie.