Nowy numer 4/2023 Archiwum

Program "Rośnij zdrowo" w Skierniewicach

Skierniewice jako jedno z pięciu miast w województwie łódzkim wdrożyło program "Rośnij zdrowo", który ma zwiększyć świadomość dotyczącą otyłości u dzieci i młodzieży oraz przeciwdziałać chorobom. W ramach promocji programu z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Skierniewicach do sportowej rywalizacji stanął wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Chodzi głównie o profilaktykę i leczenie otyłości wśród dzieci ze szkół podstawowych, poprzez zmianę stylu życia w zakresie racjonalizacji nawyków żywieniowych i zwiększenia aktywności fizycznej.

Co roku wzrasta liczba dzieci i młodych osób zmagających się z otyłością. To nie tylko problem wagi, ale także sprawności fizycznej i kondycji psychicznej. - Uczniowie często mierzą się z komentarzami rówieśników, nieprzyjemnościami, co powoduje inne choroby, zaburzenia, m.in. depresję - mówił Artur Olesiński, dyrektor wojewódzkiego oddziału NFZ w Łodzi.

- Jesteśmy zarzucani różnymi informacjami dotyczącymi odżywiania. Jednego dnia czytamy, że jabłka są zdrowe, następnego dowiadujemy się, że są szkodliwe dla zdrowia. Sprzeczność informacji powoduje, że często nieświadomie sami zaburzamy, rozregulowujemy nasz styl odżywiania. Dlatego organizujemy warsztaty, spotkania, porady z ekspertami, by uczyć się właściwych nawyków i zadbać o swoje zdrowie - mówił wojewoda Bocheński.

Program "Rośnij zdrowo" w Skierniewicach   Po konferencji na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się zawody sportowe, w których wraz z dziećmi rywalizowali samorządowcy i prezesi spółki. Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Skierniewice są jednym z kilku miast w województwie, które aktywnie zaangażowane są w program. Podczas spotkania z wojewodą uczniowie SP nr 1 mogli wspólnie gotować i degustować potrawy i przekąski z warzyw i owoców, a także stanęli do sportowej rywalizacji z samorządowcami.

- Dziękuję za objęcie naszego miasta tą wartościowa akcją. Jednocześnie zaznaczam, że nie jest to pierwsze tego typu profilaktyczne działanie w naszym samorządzie. Skierniewicki Ośrodek Sportu i Rekreacji w minionych latach realizował program pod nazwą "Jabłcuś z OSiRem walczą z otyłym stylem". Była to specjalna akcja, której przyświecały wczesne wykrywanie i profilaktyka nadwagi i otyłości wśród najmłodszych skierniewiczan. Profilaktyka jest niezwykle ważna - dodaje prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy