Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Domaniewice. Zaśpiewają kolędę w najbliższą niedzielę

Po raz 5. w parafii św. Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach, z inicjatywy parafialnej wspólnoty Ruchu Światło-Życie, odbędzie się koncert "Zaśpiewajmy kolędę...". To odpowiedź na prośby wiernych, którzy kolędowanie traktują jak tradycję, a chętnych, by grać i śpiewać - nie brakuje.

Pięć lat temu grupa dzieci i młodzieży pod opieką kapłanów postanowiła zrobić kolędowanie, jakiego jeszcze nie było. Z zespołem, wokalistami z każdego pokolenia. Zagrać i zaśpiewać dla Pana, jak kto potrafi, a talentów w domaniewickiej parafii nie brakuje. 

Kolędowanie stało się już tradycją, choć skład zespołu nieco się zmienia. Z drugiej strony, na tę specjalną okazję niektórzy potrafią przyjechać z różnych stron diecezji łowickiej i archidiecezji łódzkiej. Wśród wykonawców znajdują się obecni i byli członkowie parafialnej scholi, a także zaprzyjaźnieni muzycy z zespołu Contra Banda. Wydarzenie to gromadzi muzyków m.in. z Łaguszewa, Łowicza, Żyrardowa, Łęczycy.

W najbliższą niedzielę 29 stycznia o 16.30 sprawowana będzie Msza św., po której nastąpi kolędowanie. - Oprócz tradycyjnych, znanych wszystkim kolęd będzie można usłyszeć również współczesne pastorałki m.in z repertuaru zespołów Trzecia Godzina Dnia, czy Mała Armia Janosika. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich. Tu w kościele znajdzie się miejsce dla każdego, kto pragnie, śpiewając, wychwalać Pana Boga, rozważając tajemnicę Jego miłości, która objawiła się w cudzie wcielenia. Kto śpiewa dwa razy się modli - w imieniu zespołu zachęca Ewa Pawłowska.

Domaniewice. Zaśpiewają kolędę w najbliższą niedzielę  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy