Zgodnie z tradycją także w tym roku w ramach naszej akcji ewangelizacyjnej „Rośnij z Gościem” pragniemy zaprosić panie na ich święto. Tym razem do dobrze znanego już hasła dopisaliśmy kolejne zdanie: „Jestem Kobietą – Lubię to! – Weź mnie za rękę”.
W tym roku w czasie wykładów i świadectw chcemy ponownie podjąć refleksję nad przyjaźnią, o której można powiedzieć, że jest polisą na życie, lekarstwem na wszelkie trudności. Aby budować tę szczególną odmianę miłości, potrzeba czujności, bezinteresowności, szczerości, cierpliwości i subtelności, respektowania wolności i mądrości...
W temat wprowadzą nas zaproszeni goście.
Tegoroczny DDK odbędzie się 11 marca w Skierniewicach. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach przy ulicy Reymonta 33. W programie znajdą się: wykłady, świadectwa, etiudy teatralne.
Jako pierwsza swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się dobrze wszystkim znana s. Anna Maria Pudełko, apostolinka. W konferencji: „W drodze ku przyjaźni z Rut i Noemi” omówi więź emocjonalną pomiędzy tymi biblijnymi postaciami. Wskaże także, w jaki sposób bliskość między osobami pomaga spotkać żywego Boga.
Jedną z prelegentek będzie s. Anna Maria Pudełko.W sobotnie przedpołudnie z paniami zgromadzonymi w CKiS spotka się także Barbara Gruszka-Zych, poetka, krytyk literacki, wieloletnia dziennikarka i reporterka tygodnika „Gość Niedzielny”. Nasza redakcyjna koleżanka studiowała polonistykę na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz teologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Górnośląskiego Towarzystwa Literackiego oraz grupy literackiej Magnus Ducatus Poesis – Wielkie Księstwo Poetów. Jej wiersze były tłumaczone na wiele języków. Wysoko cenili je Czesław Miłosz, ks. Jan Twardowski, Marian Kisiel, Krzysztof Zanussi, Wojciech Kilar. Czesław Miłosz napisał o jej twórczości m.in.: „Błogosławiona Barbaro, bo jednak myślę, że błogosławiona za swoją poezję, która mnie wzrusza i cieszy swoim polskim językiem, tak bardzo polska, jak u niewielu poetów i nie bojąca się dobrych uczuć, miłości, modlitwy. Więc bardzo panią chwalę za tomik »Teren prywatny«. Barbara Gruszka-Zych opowie nam m.in.o swoich spotkaniach z ludźmi, którzy pozostawili w jej życiu trwały ślad. Podczas spotkania zaprezentuje także wydaną w 2022 roku książką „Moi ważni. Portrety prywatne”.
Nie mniej interesujące będzie spotkanie z Beatą Mądrą, żoną, mamą 7 dzieci, autorką warsztatów o kobiecości, mówcą motywacyjnym. Wraz z mężem jest autorką poradników dla młodzieży o relacjach i zakochaniu. Pracuje jako trener profilaktyki zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży.
W programie znają się też etiudy ze spektaklu „Mały Książę” w reżyserii Piotra Stawskiego. Z racji małego jubileuszu nie zabraknie tortu i słodkiego poczęstunku. Będą też kwiaty, kolejny dokument naszego patrona papieża Jana Pawła II i skromne upominki. Jak zwykle nie zabraknie stoisk z książkami i drobiazgami. Każda z prelegentek podczas spotkań kuluarowych będzie podpisywać swoje publikacje. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc (w sali CKiS możemy pomieścić 300 osób) na pierwszą część naszego spotkania obowiązują zapisy telefoniczne. Osoby, które chcą wziąć udział w X DDK, proszone są o wysłanie SMS-a na numer telefonu 666 026 781 o treści: „X DDK" W treści prosimy o podanie także imię, nazwisko i miejscowość”. Każda z zapisanych osób otrzyma wiadomość zwrotną wraz z numerem porządkowym.
Podobnie jak w latach ubiegłych w centrum naszego spotkania znajdzie się uroczysta Msza św. sprawowana w parafii św. Jakuba Apostoła. Eucharystii o godzinie 15.00 będzie przewodniczył biskup ordynariusz Andrzej F. Dziuba. Przed błogosławieństwem wręczymy kolejne statuetki Anioła Dobroci osobom i firmom, które tworzą i wspierają DDK, i odmawiając Litanię Chwały. Bezpośrednio po Mszy św. zaplanowałyśmy adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi ks. Rafał Woronowski, sekretarz biskupa ordynariusza, diecezjalny duszpasterz kobiet. Gorąco zachęcamy do wspólnego odliczania dni i śledzenia newsów!