Zwycięzcy etapu diecezjalnego nagrodzeni

Uczniowie z rąk biskupa ordynariusza otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy reprezentować będą diecezję łowicką w ogólnopolskim etapie XXXIII Olimpiady Teologii Katolickiej, który potrwa od 13 do 15 kwietnia w diecezji pelplińskiej.

Ogłoszenie wyników odbyło się 28 lutego w Łowickiej Kurii Diecezjalnej. Pierwsze miejsce wywalczył Adrian Iwanicki z Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Mieście nad Pilicą, który do olimpiady przygotowywał się pod opieką nauczycielki Grażyny Rybarczyk. Na drugim miejscu uplasowała się Izabela Szymańska z Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina w Sochaczewie. Do konkursu przygotowywała się pod okiem katechety ks. Bartłomieja Jaski. Trzecie miejsce zajęła Barbara Ciesielska z I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie. Jej opiekunem był katecheta ks. Sebastian Antosik. Basia po raz czwarty znalazła się w gronie finalistów diecezjalnych.

Nagrody otrzymali także nauczyciele. Na zakończenie bp. Dziuba skierował do zgromadzonych swoje słowo, w którym nawiązał do hasła olimpiady. Podziękował także uczestnikom oraz ich opiekunom za trud, jaki włożyli w przygotowanie do olimpiady, i życzył dalszych sukcesów. Na koniec wszystkim zebranym udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Warto przypomnieć, że etap diecezjalny olimpiady odbył się 12 stycznia w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu. Wzięli w nim udział uczniowie szkół średnich z diecezji łowickiej, którzy pomyślnie przeszli etap szkolny. Do tegorocznego finału przeszło 37 uczniów, którzy po modlitwie w kaplicy seminaryjnej przystąpili do pisania testu z zagadnień nawiązujących do tegorocznego hasła: "Bóg jest Miłością objawioną w Słowie". Uczestnicy etapu diecezjalnego odpowiadali na pytania dotyczące Katechizmu Kościoła Katolickiego, wybranego fragmentu Ewangelii J 3,1-2, ale także tekstu ks. Adama Kubisia "Uniwersalny wymiar miłości Boga według J 3,16, »Verbum Vitae«" oraz tekstów zmarłego niedawno papieża seniora Benedykta XVI - encyklika "Deus caritas est" o miłości chrześcijańskiej oraz posynodalnej adhortacji apostolskiej "Verbum Domini" o słowie Bożym w życiu i misji Kościoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..