Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Konkurs Wielkopostny

W parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy podczas rekolekcji dzieci rysowały, malowały, lepiły wizerunek Jezusa Frasobliwego. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Wielki Post to czas, w którym w parafiach odbywają się rekolekcje. W tym roku w wielu wspólnotach nauki głoszą znani i cenieni rekolekcjoniści, którzy swoje słowo kierują zarówno do dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. W parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy manewry duchowe poprowadził ks. Paweł Śmigiel, kapłan od lat zaprzyjaźniony z parafią. Kaznodzieja, znany z zamiłowania do sztuki ludowej, kolekcjoner niezwykłych rzeźb Chrystusa Frasobliwego, podczas nauk zachęcił najmłodszych do udziału w konkursie "Mój Chrystus Frasobliwy". Najmłodsi z ogromnym zaangażowaniem i starannością przedstawiali zasmuconego Chrystusa, lekko  pochylonego, z koroną cierniową na głowie, skąpo odzianego albo ubranego w szaty królewskie. W wielu pracach nietrudno dostrzec coś wyjątkowego: spojrzenie, ból, smutek, lęk, przerażenie i wiele innych emocji.

Prace zostały wykonane różnymi technikami. Zdjęcia rysunków, a także figur z plasteliny, masy solnej umieszczono na Facebooku parafii, gdzie przez kilka dni trwało głosowanie. Dzieci, których race uzyskają największe uznanie, zostaną nagrodzone w III niedzielę Wielkiego Postu podczas Mszy św. o godz. 9.

Chrystus Frasobliwy oczami dzieci

Uczniowie ze starannością, różnymi technikami przygotowali prace ukazujące Frystusa Frasobliwego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy