Dziękowali za życie papieża Polaka

W niedzielę 12 marca proboszczowie wszystkich rawskich parafii sprawowali w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP Mszę św. dziękczynną za życie i posługę św. Jana Pawła II.

Eucharystii przewodniczył ks. Konrad Świstak, proboszcz parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Homilię wygłosił ks. Bogumił Karp, dziekan rawski. Przy ołtarzu stanął także o. Wojciech Adamczewski, przeor i proboszcz parafii ojców pasjonistów. Podczas modlitwy w relikwiach obecny był św. Jan Paweł II.

W liturgii uczestniczyła rzesza wiernych, wśród których był Komisarz UE Janusz Wojciechowski, parlamentarzyści - senator Rafał Ambrozik, posłowie Robert Telus i Grzegorz Wojciechowski - oraz samorządowcy reprezentowani przez wójta gminy Rawa Mazowieckiej Michała Michalika.

Dziękowali za życie papieża Polaka

W homilii kaznodzieja zacytował oświadczenie księży dziekanów diecezji łowickiej, w którym duchowni wraz z biskupem ordynariuszem uznali za moralny obowiązek przypomnienie bogatego nauczania i świadectwa życia, jakie pozostawił Jan Paweł II. Ksiądz Karp przypomniał też słowa z Ewangelii św. Marka o odrzuconym proroku, który tylko w swojej ojczyźnie może być tak lekceważony. Wspomniany fragment kapłan odniósł do papieża Polaka. Ksiądz dziekan przypomniał także prośbę Jana Pawła II do rodaków, aby "pamiętali o nim za życia i po śmierci". - Jeśli zapomnimy o naszym papieżu Polaku, to "kamienie wołać będą za nas" - mówił ks. Karp.

Po błogosławieństwie wszyscy zebrani procesyjnie, z relikwiami papieża, udali się pod pomnik św. Jana Pawła II, odmówiono Litanię do św. Jana Pawła II. Przed złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy rawianie zaśpiewali "Barkę".

Dziękowali za życie papieża Polaka Po Mszy św. odmówiono modlitwę przy pomniku Ojca św.

Ksiądz Karp podziękował wiernym za udział i modlitwę. Zwrócił się też do zebranych z prośbą, "by odpowiedzią na niecne oskarżenia była modlitwa" za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz pogłębianie wiedzy o jego nauczaniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..