Nowy numer 22/2023 Archiwum

Maryja odwiedza parafian

Podczas rekolekcji wielkopostnych w parafii pw. św. Wojciecha rozpoczęła się w rodzinach peregrynacja obrazu Matki Bożej Makowskiej.

Dwie kopie po poświęceniu rozpoczęły nawiedzenie w Dąbrowicach i Woli Makowskiej. Każda rodzina, która zdecyduje się przyjąć Madonnę, będzie Ją gościć w domu przez 24 godziny. Duszpasterze zachęcają, by był to czas osobistej i rodzinnej modlitwy. Program nawiedzenia we wszystkich domach jest podobny. Przed obrazem o wybranej godzinie gromadzi się cała rodzina, odmawia cząstkę Różańca. Następnie śpiewa wspólnie Apel Jasnogórski, odmawia Akt zawierzenia rodziny i wybrane przez siebie modlitwy. Następny dzień organizuje według uznania, możliwości czasowych. O godz. 18, po krótkiej modlitwie, następuje przekazanie obrazu sąsiadom. Mieszkańcy, u których Maryja przebywała, swojego Gościa odprowadzają przed dom ze świecami. Przekazanie wizerunku odbywa się na granicy posesji po wspólnym odmówieniu modlitwy "Pod Twoją obronę" w intencji obu rodzin.

Warto wspomnieć, że peregrynujące obrazy są kopiami makowskiego obrazu Matki Bożej, pochodzącego z przełomu XVII i XVIII wieku. Oryginał w minionym roku przeszedł renowację. W związku z peregrynacją wierni mogą kupić obrazki Madonny, przygotowane w różnych rozmiarach. Marzeniem duszpasterzy jest, by Maryja Makowska miała swoje miejsce w każdym domu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast