Nowy numer 22/2023 Archiwum

Nawróć się i bądź szczęśliwy

W parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach rekolekcje wielkopostne głosił znany kaznodzieja ks. Marek Dziewiecki, psycholog, ekspert z dziedziny nauk o rodzinie, autor licznych książek i publikacji.

Kapłan mówił o pojednaniu z Bogiem, z samym sobą i bliźnimi. Pierwszego dnia z ambony padło pytanie, jak to możliwe, że będąc kochani przez Boga, nie czujemy się szczęśliwi. Kapłan wyjaśnił, że aby być szczęśliwym, nie wystarczy być kochanym. Trzeba jeszcze przyjmować miłość i kochać. - Na czym polega pojednanie z Bogiem? Na wykrzyczeniu, że wreszcie doszło do mojej świadomości, iż Ty, Boże, jesteś niewinny, że nigdy nie zesłałeś mi żadnego krzyża, konfliktów. Wszystko to pochodzi od nas, ludzi, a nigdy od Ciebie. Pojednać się z Bogiem to także odkryć, że w każdym momencie mojego życia Bóg mnie kochał. I na koniec odkryć, że Bóg ma zawsze rację, dlatego chcę Go we wszystkim słuchać - mówił ks. Marek.

Kapłan wiele miejsca poświęcił także pojednaniu z drugim człowiekiem, którego potrzebujemy w dwóch sytuacjach - wtedy, gdy kogoś skrzywdziliśmy, i gdy to ktoś inny nas skrzywdził. Omówienie zagadnień dla wielu wiernych było odkryciem i konkretną podpowiedzią, jak postąpić w danej sytuacji. Ważne były także sugestie, co zrobić z żalem do siebie o to, że skrzywdziłem siebie, innych i że pozwoliłem się skrzywdzić. Wierni poruszeni naukami wychodzili z książką. Była nią publikacja "Nawróć się i bądź szczęśliwy".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast