Nowy numer 38/2023 Archiwum

Przyciągają do domu

– Tata powtarzał, że trzeba swoje prośby precyzować i nie szukać dookoła, tylko docelowo załatwiać sprawy. Dlatego ja w czerwcu u Jezusa wypraszam ocean miłości i łask – mówi Honorata Jeżak, należąca do świeckiej wspólnoty sióstr sercanek.

Od 1 czerwca w każdej świątyni diecezji wybrzmiewa Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Różne melodie, zaktualizowane treści, dobrane lub napisane przez kapłanów rozważania. – To takie święte pół godziny, kiedy tajemnica serca Jezusa jest na wyciągnięcie ręki. Nadal niepojęta i niezgłębiona, ale pozwala poczuć, że moje imię jest zapisane w „sercu włócznią przebitym”, „gorejącym ognisku miłości” – mówi Tadeusz Wójcik z parafii NSPJ w Skierniewicach.

Codziennie wystawiany Najświętszy Sakrament sprawia, że gromadzą się przy nim nie tylko członkinie kół Żywego Różańca, wspólnot charyzmatycznych, ministranci czy dzieci przeżywające biały tydzień, ale także młodzież. – W zeszłym roku przygotowywaliśmy się do bierzmowania. Sakrament już przyjęliśmy, ale jakoś te czerwcowe nam się spodobały i w tym roku też zamierzamy przychodzić jak najczęściej. Najpierw litania, potem spacer, wycieczka, lody. Ale zawsze zaczynamy od kościoła. Nie wiem, jak to wytłumaczyć, ale jakoś nas to przyciąga, umacnia i absolutnie nie nudzi. Ksiądz mówi, że Jezus tak działa – nie ma podstaw, by mu nie wierzyć – uśmiechają się Julia i Sebastian z parafii MB Pocieszenia w Żyrardowie.

Adoracja Pana Jezusa i rozważanie tajemnicy Jego Serca jest też tematem wieczorów uwielbienia, które będą odbywać się w różnych parafiach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast