Nowy numer 39/2023 Archiwum

Ruszyły zapisy na XXVIII ŁPPM

Od 6 do 14 sierpnia na szlaku będzie XXVIII Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Do 31 lipca trwają zapisy online.

W tym roku wspólnota Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę w trakcie rekolekcji w drodze będzie rozważać hasło "Po(d)stawy wiary". Jak podkreśla przewodnik ŁPPM ks. Tomasz Stępniak, będzie to czas przypominania o tym, co jest fundamentem wiary, postawy chrześcijanina, ale także zwykłego, codziennego budowania relacji z Bogiem, samym sobą i drugim człowiekiem. 

Pielgrzymka na szlak wyruszy 6 sierpnia. Wierni będą wędrować w 10 grupach: białej (Łęczyca i okolice); biało-żółtej (Kutno); błękitnej (dekanaty sochaczewskie), brązowej (Rawa Mazowiecka, Lubochnia, Nowe Miasto nad Pilicą), cytrynowej (Żychlin i okolice), czerwonej (dekanaty: Żyrardów, Mszczonów, Wiskitki), granatowej (służby mundurowe z całej diecezji), fioletowej (Skierniewice), pomarańczowej (grupa salezjańska); zielonej (Łowicz i okolice).

Na szlaku będzie także grupa szara - wolontariusze ŁPPM, którzy przez cały rok pracują nad przygotowaniem 9-dniowych rekolekcji w drodze. 

Tegoroczne konferencje przygotował ks. Marcin Modrzyński - znany jako rapujący ksiądz, który pracuje z młodymi ludźmi, daje świadectwo nawrócenia. Na co dzień pełni posługę w archidiecezji gnieźnieńskiej. Jest rekolekcjonistą, diecezjalnym koordynatorem Odnowy w Duchu Świętym, duszpasterzem ds. ruchów, organizacji i stowarzyszeń katolickich archidiecezji gnieźnieńskiej. Współtwórca projektów „Jedno Serce”, Oddanie33.pl, autor książki „W strumieniach miłosierdzia”.

Zapisy internetowe na XXVIII ŁPPM rozpoczęły się 1 lipca i potrwają przez cały miesiąc. Później zainteresowani wędrówką będą mogli zapisać się na szlaku w mobilnym sekretariacie ŁPPM, który towarzyszy na trasie. - To niezwykle ważne, by każdy pielgrzym zgłosił swój udział w pielgrzymce. Wynika to z troski o jego bezpieczeństwo i ubezpieczenie - podkreślają organizatorzy. 

Link do zapisów dostępny jest TUTAJ.

Plakaty promujące ŁPPM zawisły w całej diecezji. Na nich znajduje się także przekierowanie do zapisów.   Plakaty promujące ŁPPM zawisły w całej diecezji. Na nich znajduje się także przekierowanie do zapisów.
Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast