Nowy numer 48/2023 Archiwum

Najpierw młodzi

W Wyższym Seminarium Duchownym - Diecezjalnym Domu Modlitwy i Formacji - młodzież z Ruchu Światło–Życie przeżywała Oazę Modlitwy.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 70 osób ze wspólnot z różnych zakątków diecezji. Tematem wiodącym był "Żywy Kościół". Zaangażowanie w budowanie Kościoła, rozwijanie lokalnych wspólnot, waga modlitwy i poznawanie Ruchu - to zagadnienia, nad którymi młodzi podejmowali pogłębioną refleksję. Nie zabrakło czasu na spotkania, adorację Najświętszego Sakramentu, lekturę Pisma Świętego i Eucharystie, a także na odpoczynek w skansenie w Maurzycach oraz podczas spływu kajakowego. Oaza Modlitwy zakończyła się powakacyjnym Dniem Wspólnoty całego Ruchu. Grupy oaz dziecięcych, młodzieżowych i rodzinnych spotkały się, aby prosić Boga o siły na kolejny rok formacyjny.

Od lat spotkanie to ma po wakacjach umocnić we wszystkich pragnienie świętości, rozpalić wiarę, budować więzi. Punktem centralnym spotkania była uroczysta Msza św., po której miały miejsce świadectwa z rekolekcji wakacyjnych. Dzielący się swoim doświadczeniem opowiadali, jak Bóg wkracza w życie człowieka i Kościoła. Całość spotkania zakończyły posiłek i błogosławieństwo na kolejny rok formacji i wzrastania w Ruchu Światło-Życie.

Najpierw młodzi

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy