Nowy numer 48/2023 Archiwum

24. Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli

W sobotę 23 września 250 pedagogów wzięło udział w corocznej pielgrzymce. W tym roku trasa wynosiła 12 km i prowadziła z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Sierzchowach do parafii św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Czerniewicach.

Nauczyciele wędrowali pod hasłem: "Katecheta w rodzinie, katecheza rodzinna". W drodze pątnikom towarzyszyli uczniowie, a także kapłani związani z Wydziałem Nauki Katolickiej łowickiej kurii: ks. Sławomir Sobierajski, ks. Roman Sękalski oraz ks. Jacek Zieliński, który wygłosił konferencję. Podczas drogi do wędrujących dołączyli łowiccy biskupi - najpierw bp Wojciech Osial, potem także biskup ordynariusz Andrzej. F. Dziuba.

24. Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli 24. Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli

W konferencji ks. Zieliński podkreślał, że największy wpływ na wychowanie do wiary mają rodzice. Podzielił się z pielgrzymami wspomnieniem ze swojego dzieciństwa, kiedy tata uczył go jazdy na rowerze. Wspominał jak ważna dla niego była obecność ojca.

Ksiądz Zieliński zauważył także, że każdemu w wykonywaniu codziennych zajęć grozi rutyna. - Czy po nas widać na lekcji religii, że my - będąc blisko Pana Boga - jesteśmy szczęśliwymi ludźmi, mimo że nie wolnymi od problemów czy trosk dani codziennego? Mogę dać innym Pana Boga prawdziwego i żywego tylko i wyłącznie, jeśli sam będę ufał i wierzył - mówił.

24. Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli

Doroczne pielgrzymowanie zakończyła Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił bp Dziuba. Po nabożeństwie katecheci i nauczyciele zwiedzili drewniany zabytkowy kościół św. Andrzeja Boboli w Czerniewicach. Świątynia przeszła gruntowny remont. Na zakończenie zebrani uczestniczyli w agapie przygotowanej w budynki gminy.


Więcej w papierowym wydaniu "Gościa Łowickiego" nr 39 na 1 października.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy