Nowy numer 48/2023 Archiwum

Szpital z nowym blokiem porodowym

We wtorek 26 września w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach otwarto blok porodowy. Modernizacja trwała ponad rok.

Przebudowa części Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, a konkretnie bloku porodowego z salą cięć cesarskich, dobiegła końca.

- Ponad rok temu spotkaliśmy się tutaj, w skierniewickim szpitalu, przy okazji otwarcia zmodernizowanego, dzięki pomocy Fundacji "Polsat", Oddziału Dziecięcego. Oglądaliśmy piękne, odnowione, kolorowe sale. To była radosna chwila. Obiecałem wtedy, że modernizacja tej placówki będzie kontynuowana. Zadeklarowałem ze strony samorządu województwa 3 mln zł na przeprowadzenie remontu bloku porodowego. Dotrzymaliśmy słowa - mówił  podczas otwarcia Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. - Podkreślam, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa, nadal zamierzamy wspierać tę placówkę - dodał.

Szpital z nowym blokiem porodowym   W oficjalnym otwarciu uczestniczył m.in. marszałek województwa łódzkiego. Piotr Wajman

Jakie zmiany zaszły na bloku porodowym? Jego pomieszczenia zostały dostosowane do obowiązujących przepisów. Po przebudowie znajdują się tam: sala przyjęć z pomieszczeniem przygotowania przedporodowego, 2-stanowiskowa sala porodowa z punktem pielęgniarskim, 1-łóżkowy pokój wzmożonego nadzoru w pierwszych godzinach życia, sala porodów rodzinnych, sala cięć cesarskich z pomieszczeniem przygotowania lekarzy, pomieszczenie noworodków, pomieszczenie resuscytacji i szereg pomieszczeń higieniczno-sanitarnych oraz porządkowych, niezbędnych do funkcjonowania bloku porodowego.

Na tym nie koniec. Zarówno cały oddział, jak i blok porodowy z salą cięć cesarskich zostały wyposażone w wysokospecjalistyczny, nowoczesny i kosztowny sprzęt i aparaturę, a tym samym dostosowane do najwyższych standardów medycznych. Całkowity koszt inwestycji to 3,5 mln zł, a pieniądze pochodzą z budżetu samorządu województwa łódzkiego.

W uroczystym otwarciu zmodernizowanej części szpitala uczestniczyli obok marszałka także m.in. posłowie, Krystyna Aldridge-Holc, prezes Fundacji "Polsat", radni Sejmiku, Paweł Sałek, doradca prezydenta RP, a także prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk. - Gdyby nie serce, praca i zaangażowanie lekarzy, ordynatorów, pielęgniarek, to ten szpital byłby po prostu pustym budynkiem. Z całego serca wam dziękuję! - mówił prezydent miasta.

Odział zacznie funkcjonować od poniedziałku 2 października.

Szpital z nowym blokiem porodowym  Szpital z nowym blokiem porodowym Szpital z nowym blokiem porodowym Szpital z nowym blokiem porodowym

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy