Nowy numer 48/2023 Archiwum

Radość wśród aniołów

W niedzielę 1 października w parafii pw. św. Wawrzyńca w Sochaczewie społeczność Przedszkola Niepublicznego Diecezji Łowickiej im. Świętych Aniołów Stróżów obchodziła święto swoich patronów.

W tym roku obchody zorganizowano w wigilię wspomnienia patronów. Od lat w centrum świętowania znajduje się uroczysta Eucharystia dziękczynna. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej F. Dziuba. Z biskupem przy stole eucharystycznym stanął także ks. Piotr Żądło, proboszcz parafii św. Wawrzyńca i wieloletni przyjaciel przedszkola. W Eucharystii uczestniczyły nie tylko przedszkolaki ze wszystkich grup, ale także pracownicy przedszkola, rodzice, dziadkowie, rodzeństwo. Najmłodsi zadbali nie tylko o oprawę liturgii, ale także o wystrój świątyni. Przed ołtarzem dekorację stanowiły kolorowe, radosne wizerunki patronów.

Radość wśród Aniołów

W nawiązaniu do czytań biskup podkreślił, że w kościele Chrystusowym uświadamiamy sobie, iż popełniamy błędy, że grzeszymy, ale naprzeciwko naszych słabości nigdy nie staje karząca ręka Boga. Staje ręka Boga gotowa nas wyciągnąć, pomóc nam w wyzwoleniu z tego, w co wpadliśmy. Jest to miłosierna ręka Ojca, który czeka na każdego marnotrawnego syna, czeka na każdą zagubioną owcę, więcej - on tej owcy szuka. - Chrystus, gdy zbłądzimy, nie wyrzuca nas ze swojej owczarni. On o zagubioną bardziej się troszczy. Można powiedzieć, ze Chrystus był nienowoczesny, że był słabym biznesmenem. Miał 100 owiec i 99 zostawił i poszedł szukać jednej. To jest paradoks, ale to jest prawda. Cieszymy się, że nasz Bóg jest tak miłosierny - mówił hierarcha.

W nawiązaniu do święta Aniołów Stróżów biskup zwrócił uwagę na fakt, że są to duchy nieograniczone w swoich możliwościach i w czynieniu dobra, w pomaganiu nam, trosce o nasze bezpieczeństwo, w obronie przed złem i zgorszeniem. - Często zapominamy, że aniołowie nieustannie wpatrują się w oblicze Boga, doświadczają pełnej miłości życia z Bogiem. I pragną, byśmy także my, dzięki ich pomocy, doświadczyli tej bliskości z Bogiem. Cieszymy się, że nasze przedszkole ma tak znakomitą rzeszę patronów - Aniołów Stróżów. To aniołowie wszystkich dzieci, cioć, siostry dyrektor, rodziców tam się spotykają, w tym miejscu, i cieszą się, że jest takie miejsce w Sochaczewie. Upraszajmy dla naszego przedszkola łaski. A w naszych prośbach niech nam pomogą aniołowie, niech zechcą wesprzeć nasze modlitwy i dobre myśli, aby nasze przedszkole otaczało Boże błogosławieństwo, aby ono mogło się rozwijać, aby mogło obdarowywać dobrem rodziny i miasto - mówił bp Dziuba.

Tradycyjnie bp Dziuba na zakończenie Eucharystii przekazał przedszkolakom upominek.

Radość wśród Aniołów

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy