Nowy numer 48/2023 Archiwum

Wolontariusze w terenie

Członkowie Młodzieżowego Parafialnego Koła Caritas z parafii św. Andrzeja w Łęczycy uczestniczyli w wyjeździe formacyjno-szkoleniowym.

Miejscem potkania, formacji i nauki było Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu. W programie znalazła się konferencja wygłoszona przez ks. Sylwestra Bernata, dyrektora Domu Modlitwy i Formacji w WSD. Kapłan, przywołując postać miłosiernego Samarytanina, wskazał wolontariuszom, jak ważnym i odpowiedzialnym zadaniem jest służba i pomoc drugiemu człowiekowi. Ksiądz Bernat zachęcał młodych do pielęgnowania w sobie potrzeby wspierania osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Wolontariusze uczestniczyli także w adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Kolejnym punktem było szkolenie, podczas którego nowi członkowie Parafialnego Koła Caritas mogli bliżej poznać i usłyszeć, czym zajmują się wolontariusze, jakie są założenia i cele wolontariatu. Po poznaniu struktury odbyły się zapisy do poszczególnych akcji. Później uczestnicy udali się do bazyliki katedralnej Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Łowiczu, by bliżej poznać jej historię i zwiedzić wnętrza.

Warto wspomnieć, że w tym samym czasie w seminarium odbywało się także szkolenie dla nauczycieli i katechetów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy