Nowy numer 48/2023 Archiwum

Spędź wieczór ze świętymi

Zespół Boża spRawka ze Skierniewic wraz z proboszczem parafii św. Józefa Oblubieńca w Skierniewicach w najbliższą niedzielę - 29 października zapraszają do wspólnej modlitwy i wielbienia w obecności świętych i błogosławionych.

Podczas gdy w witrynach sklepowych i reklamach wybrzmiewają "strasznie fajne promocje" - na dynie, żelki czy cukierki, które warto mieć na wypadek odwiedzin zombie,  śmierci czy duchów związanych z Halloween, w kościołach ustawiane są świece, czyszczone relikwiarze i eksponowane wizerunki świętych i błogosławionych. 

W wielu miejscach w diecezji ponownie weekend i sam wigilia Wszystkich Świętych będą obfitować w spotkania z tymi, którzy już zasiadają w niebie. Noc świętych odbędzie się m.in. w Skierniewicach-Rawce.

W najbliższą niedzielę 29 października zespół Boża spRawka zaprasza do wspólnego wielbienia, wychwalania Pana w Najświętszym Sakramencie, ale także do udziału w konferencji, którą wygłosi ks. Paweł Olszewski. 

Modlitwie będą towarzyszyć święci i błogosławieni w kilkunastu relikwiarzach. Za ich wstawiennictwem wierni będą wypraszać potrzebne łaski, ale także dziękować za to, że mogą każdego dnia dążyć do świętości. 

Wśród "gości z nieba" będą m.in. bł. Carlo Acutis, św. Jan Paweł II, bł. kard. Stefan Wyszyński. Jednak organizatorzy zapewniają, że pieśnią będą przyzywać wstawiennictwa wszystkich świętych.

Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o 18:00 w parafii św. Józefa Oblubieńca w Skierniewicach. Po niej nastąpi wielbienie i czas dla bliźniego przy kawie i cieście.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy