Nowy numer 48/2023 Archiwum

Balowali ze świętymi

W wigilię Wszystkich Świętych 31 października w parafii pw. Świętej Rodziny w Jaktorowie po raz pierwszy zorganizowano Korowód Wszystkich Świętych.

Pomysłodawcami zabawy dla dzieci byli członkowie Domowego Kościoła, którzy wraz z ks. Marcinem Moksem, wikariuszem parafii, przygotowali wydarzenie.  

Wspólną zabawę poprzedziła ostatnia w tym miesiącu modlitwa różańcowa, którą dzieci wraz z rodzicami odmówiły w kościele wobec wystawionych relikwii świętych. Po Różańcu w Domu Parafialnym odbył się „Bal Wszystkich Świętych”. Blisko 50 osób, głownie dzieci, przebrało się za postaci mniej i bardziej znanych świętych. Na dzieci czekała moc atrakcji. Kolorowanki ze świętymi, zagadki, puzzle. Wspólna zabawa była także okazją do poznania niektórych mieszkańców nieba. Każde z dzieci, które „wskoczyło w buty świętego” w kilku słowach opowiadało o swoim patronie.

  Balowali ze świętymi Balowali ze świętymi Balowali ze świętymi Balowali ze świętymi  Balowali ze świętymi

Podobne bale odbywały się także w innych miastach, parafiach, szkołach.

Po raz kolejny Bal wszystkich Świętych odbył się także w Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju w Łowiczu. Wydarzenie rozpoczęło się od prezentacji sylwetek świętych, których wizerunki znajdują się w świątyni ojców pijarów. Następnie wszyscy przenieśli się do szkolnej kaplicy, gdzie wspólnie odmówiono Różaniec. Po modlitwie przyszedł czas na zabawę. Były tańce, konkursy: na najlepszy strój, czy wiedzy o świętych. O atrakcje dla młodszych uczniów zadbali licealiści.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy