Nowy numer 48/2023 Archiwum

Młodzi spotkają się w Łowiczu

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Łowickiej zaprasza do udziału w Festiwalu Młodych. Odbędzie się on 11 listopada w Łowiczu, skoncentrowany będzie wokół wolności, młodości i radości.

Co roku jesienią młodzi diecezji łowickiej spotykają się, by podsumować dotychczasowe działania w parafiach, wspólnotach, ale także patrzeć w przyszłość i dzielić radość z teraźniejszości.

Data tegorocznego festiwalu jest szczególna. W jedno z ważniejszych świąt dla diecezji młodzi będą mogli podkreślić swoją obecność modlitwą. - W zeszłym roku było to w ramach peregrynacji relikwii bł. Carla Acutisa, której towarzyszyło hasło: "Nie zmarnować ani minuty". W tym roku Diecezjalny Dzień Młodzieży odbywa się 11 listopada, w dniu ważnym dla naszej ojczyzny ze względu na rocznicę odzyskania niepodległości, i jest to ważny dzień dla naszej diecezji, ponieważ przeżywamy uroczystość głównej patronki diecezji - św. Wiktorii - wyjaśnia ks. Paweł Olszewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Tegorocznym hasłem wydarzenia są słowa: "Żyj i zwyciężaj". - Świętość jest życiem. Victoria to zwycięstwo. To wszystko ma nam przypominać, że nasze życie jest darem, bardzo cennym, który mamy pielęgnować i którego nie możemy przegrać. Jako młodzi nie chcemy się zgadzać na "plastikowość" naszej codzienności, ale chcemy się hartować poprzez stawianie sobie wyzwań i czerpanie przykładu z dobrych wzorców, jak św. Wiktoria. Takich osób jak ona jest wiele. Wygrała swoje życie, bo związała je z Chrystusem i Ewangelią - dodaje ks. Paweł.

Sobotnie spotkanie przepełnione będzie modlitwą, także tą przy relikwiach patronki diecezji. Jednak nie zabraknie też typowo młodzieżowego i chrześcijańskiego akcentu, jakim będzie koncert i świadectwo formacji Muode Koty.

- Chcemy w tym dniu połączyć tradycję ze współczesnością i zobaczyć, jak wspólnota Kościoła może być piękna i bogata w różnorodność. Nie chodzi tutaj o jakieś show, o coś, co będzie nas piorunowało, ale o doświadczenie wspólnoty ludzi, którzy mogą się zwyczajnie spotkać, spędzić ze sobą czas, a także zastanowić się, gdzie jestem w swoim życiu - zaprasza ks. Olszewski.

Spotkanie rozpocznie się o 10.00 w parafii Świętego Ducha w Łowiczu, skąd ulicami miasta z relikwiami patronki wszyscy wierni przejdą na uroczystą Eucharystię do katedry łowickiej. Po niej młodzi udadzą się do Zespołu Szkół Technicznych nr 2, gdzie najpierw spotkają się przy wspólnym stole, by ok. 13.30 zawiązać wspólnotę i uczestniczyć w programie wydarzenia - koncercie i świadectwie formacji Muode Koty, muzycznym uwielbieniu i rozmowach.

Zakończenie spotkania planowane jest o 17.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy