Nowy numer 08/2024 Archiwum

Pijarzy zawierzyli się Maryi

W piątek, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, podczas Mszy świętej sprawowanej o godzinie 12, kapłani z łowickiego kolegium ojców pijarów a także społeczność łowickich Szkół Królowej Pokoju zawierzyli się Niepokalanemu Sercu Maryi.

Eucharystii przewodniczył o. Radosław Torba SP. - Dobremu Bogu dziękujemy za łaski, którymi obdarzył Maryję, a przez nią nas wszystkich. Bardzo was proszę o modlitwę, aby Maryja wstawiała się za nami i pokazywała nam drogę wolności od grzechu - zaznaczył kapłan. Podczas Mszy świętej tekst zawierzenia odczytali: rektor łowickiego kolegium o. Marek Barczewski SP, nauczycielka Dorota Berniewicz oraz Przemysław Jabłoński, dyrektor szkoły.

- Niepokalana Maryjo, łącząc się duchowo z wszystkimi pijarami i świeckimi współpracownikami, naszymi parafianami, nauczycielami, rodzicami, uczniami i z wszystkimi osobami związanymi z naszą wspólnotą zakonną, stojąc przed Obliczem naszego Pana Jezusa Chrystusa i Twoim Obliczem Maryjo, w obecności wszystkich Aniołów i świętych, św. Józefa Kalasancjusza i wszystkich świętych i błogosławionych rodziny kalasantyńskiej; zawierzyliśmy Niepokalanemu Sercu Maryi Polską Prowincję Zakonu Pijarów, wszystkich, którzy ją tworzą i będą tworzyli, żyjąc w stanie świeckim, duchownym czy zakonnym. Niepokalanemu Sercu zawierzyliśmy ich czyny, myśli, plany i pragnienia, zamiary, zmysły, wolę, pamięć, dobra duchowe i doczesne, wieczność, duszę i ciało, moment poczęcia, przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. A + M + P + I - mówił o. Marek Barczewski.

Warto wspomnieć, że aktu zawierzenia dokonała cała Polska Prowincja Zakonu Pijarów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy