Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Życzenia i nominacje

W gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu - Domu Formacji i Modlitwy - odbyło się spotkanie opłatkowe dla kapłanów i pracowników instytucji diecezjalnych. Podczas spotkania ordynariusz łowicki bp Andrzej Franciszek Dziuba skierował do zebranych życzenia, a także zgodnie z tradycją nadał tytuły kanoników gremialnych, honorowych, a także przywilej rokiety i mantoletu.

Spotkanie rozpoczęło się wspólnym śpiewem kolędy, po którym fragment o narodzeniu Jezusa z Ewangelii według św. Jana odczytał ks. Radosław Czarniak.

W imieniu księży diecezji łowickiej życzenia biskupowi ordynariuszowi złożył ks. Sławomir Sobierajski, wikariusz biskupi.  Życzenia złożył także bp Andrzej F. Dziuba. Obecny na spotkaniu bp Wojciech Osial poświęcił opłatek wigilijny, którym zgromadzeni podzielili się, składając sobie życzenia.

  Życzenia i nominacje

Zgodnie z tradycją ordynariusz nadał tytuły kanoników gremialnych, honorowych, a także przywilej rokiety i mantoletu.

 Ksiądz Robert Bernagiewicz został przeniesiony z rzędu kanonika honorowego do rzędu kanoników gremialnych Katedralnej Kapituły Łowickiej

Tytuł kanonika honorowego Katedralnej Kapituły Łowickiej otrzymali: ks. Radosław Czarniak i Jarosław Łękarski.

Z rzędu kanoników honorowych z Archikolegiackiej Kapituły Łęczyckiej do rzędu kanoników gremialnych został podniesiony ks. Henryk Andrzejewski i ks. Mariusz Zembrzuski.

Godność kanonika honorowego Archikolegiackiej Kapituły Łęczyckiej otrzymali: ks. Zbigniew Kaliński, ks. Dariusz Krokocki, ks. Józef Paciorek, ks. Andrzej Sałkowski i ks. Zbigniew Żądło.

Przywilej noszenia rokiety i mantoletu otrzymali: ks. Cyprian Lewandowski, ks. Jarosław Orliński, ks. Witold Panek, ks. Robert Sumiński i ks. Dariusz Szeląg.

Tego samego dnia Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczęło się spotkanie wigilijne w Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie. Uczestniczyli w nim bp ordynariusz Andrzej F. Dziuba i bp Wojciech Osial, ks. Rafał Woronowski, kapelan biskupa Dziuby, oraz ks. ks. Piotr Żądło, dyrektor DKS.  

Życzenia i nominacje

– To miejsce jest mi bardzo bliskie. Zawsze serce bije mi tu mocniej. W tym domu najważniejsza jest wasza wspólnota. Bardzo dziękuję wszystkim kapłanom, którzy tu mieszkają. Dziękuję za to, że jesteście, że się modlicie, że trwacie w łączności z Panem Jezusem. Wasze krzyże w połączeniu z krzyżem Pana Jezusa przyczyniają się do przemiany serc ludzkich. Składam też podziękowania wszystkim, którzy w tym domu posługują: ks. Piotrowi, siostrom misjonarkom Krwi Chrystusa. Każdy jest tu bardzo potrzebny. Słowo Boże na święta potwierdza, że Pan Bóg daje nam znaki. Zauważmy, maleńki Pan Jezus do 12 roku życia nic nie mówi. Ale On jest znakiem. Nie chodzi o słowa, ale o to, Kim jest i po co przyszedł. Przed naszym słowem idzie nasze życie. Nasza postawa mówi. Ona jest znakiem. Życzę Wam takiego odczytywania Pana Jezusa w żłóbku, abyśmy sami byli znakiem – mówił w DKS bp Wojciech Osial.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy