Nowy numer 08/2024 Archiwum

Pogrzeb żyrardowskiego proboszcza

We wtorek 6 lutego odbył się pogrzeb ks. Stanisława Puchaczewskiego.

W piątek 2 lutego w wieku 74 lat, z czego 48 w kapłaństwie, zmarł ks. Stanisław Puchaczewski, proboszcz parafii pw. św. Karola Boromeusza w Żyrardowie, kanonik Archikolegiackiej Kapituły Łęczyckiej, dr teologii fundamentalnej.  

Stanisław Puchaczewski urodził się 5 stycznia 1950 r. w Gródku (diecezja łomżyńska). Święcenia kapłańskie przyjął 6 czerwca 1976 r. w Płocku z rąk bp. Bogdana Sikorskiego. Jako wikariusz pracował w Trębkach, Nasielsku, Rypinie, Strzegowie, Chorzelu. Był administratorem, a potem proboszczem w Suserzu. Od 2008 r. był proboszczem parafii św. Karola Boromeusza w Żyrardowie. W czasie swojej posługi kapłańskiej pełnił wiele funkcji: był m.in. wicedziekanem dekanatu Żychlin, członkiem rady duszpasterskiej, członkiem komisji roboczej I Synodu Diecezji Łowickiej, wizytatorem nauki religii.   

Msza św. żałobna została odprawiona w poniedziałek 5 lutego w kościele parafialnym św. Karola Boromeusza w Żyrardowie. Dzień później Eucharystii pogrzebowej przewodniczył bp Wojciech Osial. Ksiądz Stanisław został pochowany na cmentarzu parafialnym w Kuczynie (diecezja łomżyńska).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy