Nowy numer 15/2024 Archiwum

W nowej formie i miejscu

Redakcja "Gościa Łowickiego" wspólnie z Dziełem Dzielnych Kobiet i przy wsparciu diecezjalnego duszpasterza kobiet już po raz 11. podjęła się zorganizowania kolejnej edycji spotkania dla kobiet.

Również i w tym roku w ramach naszej akcji ewangelizacyjnej "Rośnij z Gościem" pragniemy zaprosić kobiety na doroczne spotkanie, które przebiegać będzie pod hasłem: "Przyjąć siebie z czułością".

W tym roku nasze świętowanie i formacja przybiorą nową formę. Postpandemiczna rzeczywistość ukazała, że pewne formy spotkań się "wyczerpują". To skłoniło nas do przemyśleń i zatrzymania. Dlatego w tym roku chcemy otworzyć nowy rozdział. Po głębokim zastanowieniu i wielu konsultacjach z paniami naszej diecezji zdecydowaliśmy się, zamiast na tradycyjne jednodniowe spotkanie, które od 10 lat miało miejsce w Skierniewicach, zaprosić panie na Diecezjalne Rekolekcje Kobiet. Skupienie dla pań odbywać się będzie 8 i 9 marca.

Podczas dwóch dni spędzonych razem chcemy podjąć próbę refleksji nad rolą i powołaniem kobiety w Kościele, zwłaszcza w diecezji łowickiej. Chcemy w mniejszym niż zwykle gronie zastanowić się nad kierunkami rozwoju duszpasterstwa kobiet, nad potrzebami pań i nowymi wyzwaniami, które stają przed kobietami. Wierzymy, że czas spędzony na modlitwie, ale i rozmowach nie tylko pozwoli wyznaczyć kierunki i formę dalszych spotkań, ale także powiększy grono organizatorów i osób wspierających to dzieło.

Liczymy się z tym, że spotkanie w formie rekolekcji wiąże się z ograniczeniami co do liczby uczestniczek. Wierzymy jednak, że z paniami, które przybędą do Łowicza, uda się nam pochylić nad problemami, potrzebami i troskami kobiet, jakie chcemy zawierzać Bogu poprzez modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu. Jest to też nasza odpowiedź na prośby, które przez lata uczestniczki DDK do nas kierowały. Nie zabraknie także elementów formacji oraz namysłu m.in. w formie konferencji, które poprowadzą ks. Rafał Woronowski, diecezjalny duszpasterz kobiet, oraz s. Anna Maria Pudełko AP.

Na miejsce naszego spotkania wybraliśmy Dom Modlitwy i Formacji w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu. Rozpoczniemy je Eucharystią, po której odprawimy plenerową Drogę Krzyżową. Ostatnim punktem programu pierwszego dnia będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, przeżywana z Maryją i kobietami, które dzięki swojej wierze doświadczyły uzdrowienia w czasie spotkania z Jezusem. Drugiego dnia będzie czas na modlitwę, rozmowy, wymianę doświadczeń i spotkania w grupach. Centralnym wydarzeniem będzie uroczysta Msza św. w intencji kobiet oraz ich rodzin. Eucharystii będzie przewodniczył pasterz diecezji bp Andrzej F. Dziuba. W czasie liturgii, podobnie jak to miało miejsce w parafii św. Jakuba w Skierniewicach, odmawiając Litanię Chwały, podziękujemy Bogu za życie, czułość, pragnienie obdarzania miłością. Jak przystało na DDK, nie zabraknie prezentów, kwiatów, czasu na rozmowy przy kawie i domowych wypiekach.

W tym roku udział w rekolekcjach jest częściowo odpłatny - koszt to symboliczne 100 zł (płatne na miejscu). Resztę pokryją organizatorzy i sponsorzy. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rejestrację. Zapisy będą przyjmowane telefonicznie pod numerami: 666 830 799 lub 693 031 263 do 3 marca. Nie możemy się już doczekać naszego spotkania, które - ufamy - przyniesie obfitość duchowych owoców.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy