Zgodnie z wieloletnią tradycją, w sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu w pierwszy piątek Wielkiego Postu po Mszy Świętej wierni odprawili plenerową Drogę Krzyżową Narodu Polskiego.
Symboliczna Droga Krzyżowa od lat jest niezwykle ważnym, historycznym wydarzeniem dla działaczy Solidarności, którzy podczas stanu wojennego przybywali do Maryi – Pani Ziemi Kutnowskiej i Matki Cierpiącego Narodu, by prosić ją o wstawiennictwo. Eucharystii przewodniczył kustosz sanktuarium ks. Piotr Kalisiak, który przypomniał, że sanktuarium maryjne w Głogowcu to miejsce, gdzie od lat kultywowane są wartości patriotyczne, miejsce, w którym szczególnie się wspomina i pamięta o Solidarności lat 80. ubiegłego wieku.
Po Mszy św. delegacje złożyły kwiaty przy zbiorowej mogile powstańców styczniowych, a także zatrzymali się przy ołtarzu polowym, przy którym Mszę św. w w 1983 r odprawił bł. ks. Popiełuszko. Później podczas nabożeństwa modlono się w intencjach ojczyzny, rozważając mękę Chrystusa, symbolicznie wpisaną w dzieje Polski. – Dziś, w czasach, w których zmagamy się z przeróżnymi zagrożeniami, Droga Krzyżowa Narodu Polskiego jest ważnym wydarzeniem dla wszystkich, którzy pragną modlić się w intencji ojczyzny oraz nieść przesłanie solidarności z przeszłymi i przyszłymi pokoleniami w duchu wartości religijnych i niepodległościowych. Ta symboliczna Droga Krzyżowa to niezwykle ważne, historyczne wydarzenie dla mieszkańców całej ziemi kutnowskiej oraz wszystkich pielgrzymów regularnie przybywających do Maryi – Pani Ziemi Kutnowskiej i Matki cierpiącego Narodu – mówi Tadeusz Woźniak, poseł na Sejm RP.
W modlitwie uczestniczyli wierni nie tylko z parafii, ale także m.in. z Łowicza, Płocka, Zgierza, Łasku, Pabianic. Nie zabrakło też delegacji Solidarności z pocztami sztandarowymi. Wielu uczestników w dłoniach niosło krzyże i flagi państwowe. Zgodnie z tradycją w grupie pielgrzymów nie zabrakło parlamentarzystów, pracowników Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, samorządowców. W Drodze Krzyżowej obok posła Tadeusza Woźniaka uczestniczyli także: Grzegorz Andrzejczak, Przewodniczący Zarządu NSZZ "Solidarność" region Kutno, Robert Baryła i Andrzej Górczyński, członkowie Zarządu Urzędu Województwa Łódzkiego, Waldemar Wojciechowski, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, oraz Janusz Kołodziejski, Przewodniczący Stowarzyszenia Wspólnota bez Granic.
Po nabożeństwie w świetlicy przy kościele odbyła się promocja postnych produktów regionalnych, którego partnerem było Województwo Łódzkie. Potrawy przygotowało Koło Gospodyń Wielskich z Chrośna.
Warto wspomnieć, że Głogowiec jest diecezjalnym sanktuarium maryjnym, w którym od dawna wątki religijne splatają się w nierozerwalną całość z wątkami patriotycznymi. W XIX w. miejscowy proboszcz za wspieranie powstania styczniowego zesłany został na 37 lat katorgi na Syberii. Szczególnego rozgłosu sanktuarium nabrało w latach 80. poprzedniego stulecia. W 1982 r. proboszczem został tu ks. Marian Lipski, do którego lgnęli działacze opozycyjni. To nie w smak było władzom. W takiej właśnie atmosferze w 1985 r. na błoniach za kościołem, powstała Droga Krzyżowa Narodu Polskiego. Poszczególnym stacjom przypisano bolesne wydarzenia z dziejów narodu. I tak np. stacja I przypomina bunt Kozaków pod wodzą Chmielnickiego, stacja II – konfederację barską, III (pierwszy upadek) – pierwszy rozbiór Polski. Następne stacje przypominają kolejne bolesne wydarzenia z dziejów Polski.