Nowy numer 15/2024 Archiwum

Zaproszenie i prośba o modlitwę

Administrator Apostolski Diecezji Łowickiej bp Wojciech Osial w specjalnym liście poprosił diecezjan o modlitwę za diecezję łowicką. Hierarcha zachęca także do udziału w liturgii Wielkiego Tygodnia.

Biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial od 11 marca pełni urząd administratora apostolskiego diecezji łowickiej. Hierarcha będzie kierował diecezją do czasu mianowania nowego biskupa ordynariusza. Po objęciu urzędu bp Osial skierował do wiernych list, w którym poprosił o modlitwę za diecezję łowicką, która 25 marca będzie obchodziła 32. rocznicę powstania. Hierarcha zaprosił także diecezjan do udziału w liturgii Wielkiego Tygodnia.

Poniżej pełna treść listu.

Bracia Kapłani, Osoby życia konsekrowanego, Drodzy Diecezjanie

Przeżywamy już piątą niedzielę Wielkiego Postu. Coraz bliżej są Święta Wielkanocne. Nadchodzi Wielki Tydzień z najważniejszymi wydarzeniami naszej wiary. W tym roku będę modlił się z Wami jako Administrator Apostolski Diecezji Łowickiej. Z woli papieża Franciszka do czasu powołania nowego Biskupa Łowickiego Kościół powierzył mi posługę zarządzania diecezją. Przyjmuję wszystko w pokorze i w duchu służby. Proszę Was gorąco o modlitwę w mojej intencji i wszystkich spraw naszego łowickiego Kościoła.

W nasze przeżywanie Wielkiego Tygodnia wplata się XXXII rocznica powstania naszej diecezji, która przypada 25 marca. Będzie to Wielki Poniedziałek. Czujemy, jak ważny i trudny czas wszyscy przeżywamy. Wiem, że w Wielkim Tygodniu każdy z nas ma dużo spraw i obowiązków związanych z przygotowaniem do Świąt Wielkanocnych, dlatego, wyjątkowo w tym roku rezygnujemy z centralnej uroczystości dla wszystkich w Katedrze Łowickiej. Żeby jednak dochować tradycji, tego dnia w Bazylice Katedralnej odprawię Mszę Świętą dziękczynną o godz. 18.00 w intencji naszej diecezji. Was wszystkich natomiast proszę, abyście w Wielki Poniedziałek modlili się ze mną w waszych domach i waszych świątyniach. Bracia Kapłani, zadbajcie o to, aby nie zabrakło modlitwy w intencji naszej diecezji.

Zachęcając wszystkich do włączenia się w liturgię Triduum Paschalnego zapraszam Was, Bracia Kapłani, na Mszę Krzyżma w Wielki Czwartek o godz. 10.00. Jest to święty czas naszego dziękczynienia za największy skarb, jakim jest Eucharystia i ofiarowane nam Chrystusowe kapłaństwo. W tym dniu jako uczniowie Jezusa bądźmy wszyscy razem zjednoczeni na modlitwie wokół ołtarza w naszej Katedrze. Zapraszam też na Mszę Krzyżma lektorów i ministrantów. Chcę abyście w sercu diecezji odnowili w tym dniu u boku kapłanów Wasze przyrzeczenia.

I jedna jeszcze ewangeliczna myśl na koniec. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus mówi o tym, że ziarno upadłszy w ziemię musi obumrzeć, aby przynieść owoc. Tym ziarnem jest Chrystus, który umarł na krzyżu, aby dać nam nowe życie. Bądźmy i my tym ziarnem, zanurzmy się wszyscy głęboko w tajemnice Wielkiego Tygodnia i radosnej Wielkanocy, aby odnowić się duchowo i zbawić własne dusze.

Niech nam wszystkim Pan Bóg błogosławi

+ Biskup Wojciech Osial

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy