Nowy numer 15/2024 Archiwum

Wyznaczali dalsze kierunki pracy

Przez dwa dni w Wyższym Seminarium Duchownym w Domu Modlitwy i Formacji odbywały się Dni Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych filii warszawskiej.

Dziewięć diecezji: białostocka, drohiczyńska, ełcka, łomżyńska, łowicka, łódzka, płocka, warszawska iwarszawsko-praska wspólnie modliły się i dzieliły swoimi doświadczeniami. Skupienie przebiegało pod hasłem: "Powołani do misji:Nowa Kultura". Do Łowicza przybyło blisko 100 osób. Wprogramie były punkty modlitewne i formacyjne. Uczestnicy modlili się podczas Drogi Krzyżowej, którą przygotował i poprowadził Domowy Kościół Diecezji Łowickiej, jutrzni, namiotu spotkania. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Aleksander Suchecki, odpowiedzialny za filię warszawską. Później podczas spotkania kręgu filialnego odbyły się wybory nowej pary filialnej. Ważnym punktem były spotkania w poszczególnych diakoniach, gdy podczas dzielenia wyznaczano dalsze kierunki pracy. Do modlących się przybył bp Wojciech Osial, który przewodniczył nieszporom. Hierarcha udzielił wszystkim błogosławieństwa na dalszą pracę i posługę.

Wyznaczali dalsze kierunki pracy

– Byliśmy gospodarzami bardzo ważnego spotkania oazowego. Cieszymy się, że mogliśmy u siebie gościć inne diecezje. Ważne dla nas jest nie tylko samo spotkanie, ale także fakt, iż członkowie Ruchu chcą tu wracać i niejako współtworzyć to miejsce – mówi ks. Sylwester Bernat, moderator Ruchu Światło–Życie diecezji łowickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy