Łowicz. Sobota z Maryją

Po raz kolejny osoby z różnych zakątków diecezji zgromadziły się w kaplicy Domu Modlitwy i Formacji w WSD w Łowiczu na pierwszosobotniej modlitwie. Z wiernymi i kapłanami modlił się biskup senior Andrzej F. Dziuba. Hierarcha poświęcił też nową, ważącą 80 kg monstrancję.

Nabożeństwo pierwszych sobót to wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Zostało ono podyktowane przez Matkę Bożą podczas objawień fatimskich. „Przybędę, by prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty. Jeżeli moje życzenia zostaną spełnione, Rosja nawróci się i zapanuje pokój. Jeśli nie, bezbożna propaganda rozszerzy swe błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowanie Kościoła. Dobrzy będą męczeni, Ojciec Święty będzie wiele cierpiał. Różne narody zginą, na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje” – mówiła Matka Boża w Fatimie.

W odpowiedzi na prośbą Maryi, wierni przez kilka godzin trwali na modlitwie. Tę poprzedziło poświęcenie przez bp Dziubę nowej 160-centymetrowej monstrancji. Po poświęceniu i wystawieniu Najświętszego Sakramentu wierni z kapłanami odmówili Różaniec wraz z rozważaniami. Był też czas na indywidualną adorację. Wiele osób skorzystało także z sakramentu pokuty i pojednania. Ostatnim punktem była Msza św., podczas której homilię wygłosił bp senior. – „Oto dzień, który dał nam Pan. Radujmy się i weselmy”. A ta nasza radość jest tym większa, bo przekroczyliśmy bramę Pana, przychodząc do Jego Domu, weszliśmy tutaj jako wspólnota i dlatego, nie pomniejszając radości z tajemnicy zmartwychwstania, czymś pięknym jest radość nas – Kościoła – zjednoczonych w sakramencie chrztu świętego i niosących świadectwo wiary – mówił na wstępie biskup. W dalszych słowach homilii kaznodzieja podkreślił, że obecność Maryi w tym dziele głoszenia. To Ona, tak jak była u początku ziemskiego życia Jezusa, w zwiastowaniu w Nazarecie tak jest u początku publicznego życia Kościoła, gdy staje z apostołami w Wieczerniku i przyjmuje Ducha Świętego. – Ona nam nieustannie towarzyszy. W tylu znakach rozsianych po całym świecie danych w znakach udokumentowanych i potwierdzonych przez Kościół od Guadalupe po znak w Fatimie. One są po to, by wzmocnić naszą wiarę, abyśmy umieli być apostołami tu i teraz. Pierwsze soboty miesiąca są dodatkowym doświadczeniem, które sprawia, że idziemy bardziej świadomie i odważnie. Cieszmy się z tych pierwszych sobót – mówił bp Dziuba.

Z wiernymi modlił się bp senior.   Z wiernymi modlił się bp senior.
Archiwum Radio Victoria

Wśród modlących się osób była grupa biblijna z parafii Przemienienia Pańskiego w Sierzchowach, która do Łowicza przybyła ze swoim proboszczem ks. Markiem Wysockim. – Do tej pory w pierwsze soboty modliliśmy się w Niepokalanowie. Po zachęcie ks. Sylwestra Bernata, dyrektora domu Modlitwy i Formacji, postanowiliśmy przyjechać tu – mówił ks. Wysocki.

Po modlitwie wszyscy zebrali się na wspólnym posiłku.

Później po Koronce do Miłosierdzia Bożego w WSD odbyło się spotkanie ambasadorów i wolontariuszy: „ŚDM na bis” diecezji łowickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..