XX Diecezjalne Czuwanie Młodzieży w Intencji Powołań

Wielkimi krokami zbliża się Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

Od lat w różnych parafiach diecezji łowickiej w sobotę poprzedzającą Niedzielę Dobrego Pasterza młodzież diecezji, kapłani, siostry zakonne i świeccy gromadzą się, aby wspólnie prosić o dar nowych i świętych powołań do służby w Kościele. Tym razem spotkanie odbędzie się 20 kwietnia w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej. Modlitwie będzie przewodniczył bp Wojciech Osial. Zgodnie z tradycją, spotkanie rozpocznie się o godz. 19.

Jubileuszowa edycja odbędzie się pod hasłem: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie". - W imieniu organizatorów - Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu, sióstr apostolinek oraz księdza dziekana i proboszcza parafii Bogumiła Karpa - zapraszamy osoby życia konsekrowanego, duszpasterzy i młodzież do rawskiej parafii. To ważna doroczna okazja, która jest wyrazem naszego wspólnego pragnienia modlitwy do Pana żniwa o nowe powołania - mówi ks. Piotr Kaczmarek, rektor WSD w Łowiczu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, ideą spotkania nie jest organizowanie kolejnego show dla młodzieży. Przygotowując modlitewne czuwanie, organizatorzy pragną zaprosić młodych do tego, aby wpatrując się w Jezusa, mieli czas na zastanowienie się nad swoim życiem, nad planami, marzeniami, lękami. By wsłuchując się w siebie i w to, co rodzi się w ich sercach, mieli możliwość skonfrontowania swoich pragnień z planami Boga. Jak już nieraz podkreślała s. Alicja Świerczek, apostolinka, "młodzież potrzebuje ciszy, bo w ciszy mówi Bóg. Dzisiaj potrzeba świadków, którzy pomogą młodym rozeznać wolę Bożą". W Rawie Mazowieckiej świadków, ciszy i młodzieńczego entuzjazmu nie zabraknie.

O nieustanną modlitwę w ich intencji o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne w liście na Niedzielę Dobrego Pasterza prosił także bp Osial. "Pragniemy modlić się o nowe, święte i liczne powołania do kapłaństwa. Potrzeba nam księży, którzy jako pasterze będą wskazywać drogę, którzy będą przecierać szlaki współczesnego świata i szukać zagubionych owiec. Potrzeba nam księży, którzy jako prorocy będą z odwagą głosić słowo Boże, którzy będą karmić ludzi tym, czym sami żyją (por. św. Augustyn), którzy pomogą w zamęcie ideologii tego świata rozpoznać światło Bożej mądrości. Potrzeba nam księży, którzy jako kapłani będą składać siebie w ofierze, którzy oddadzą swój czas, swoje siły i talenty na służbę Bogu, którzy będą z miłością sprawować Najświętszą Ofiarę oraz modlić się w potrzebach Kościoła i świata. Otaczajmy troską powołanych do kapłaństwa. Nasi klerycy, począwszy od tego roku akademickiego, odbywają swoją formację we wspólnocie Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Prośmy o nowe powołania do wspólnot zakonnych, aby Kościół żył ofiarą młodych serc, które pragną odpowiedzieć na Jezusowe wezwanie: »Pójdź za Mną« (Mk 2,14). Módlmy się także o potrzebne łaski dla nowego Pasterza naszej diecezji. Niech Bóg wskaże tego, którego sam wybrał i w zamyśle swojej miłości już do nas posłał" - napisał hierarcha.

XX Diecezjalne Czuwanie Młodzieży w Intencji Powołań   W sobotę, podobnie jak w latach ubiegłych, nie zabraknie czasu na modlitwę. Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..