Kapituła Generalna u sióstr apostolinek

W dniach 7-20 kwietnia w miejscowości Ariccia koło Rzymu odbywała się VI kapituła generalna sióstr apostolinek.

Podczas modlitwy, rozeznawania i przyzywania Ducha Świętego, zgodnie z Konstytucjami siostry wybrały nową Przełożoną Generalną. Została nią siostra Tosca Ferrante ze wspólnoty w Pizie, była radna i sekretarka generalna. Podczas kapituły wybrane zostały także radne generalne zgromadzenia: s. Teresita Cabri, s. Marialuisa Peviani, s. Francesca Carotenuto i s. Anna Maria Pudełko, przełożona wspólnoty w Skierniewicach.

Cztery nowe radne generalne   Cztery nowe radne generalne
Archiwum Sióstr Apostolinek

Siostra Anna Maria jest psychopedagogiem powołania, absolwentką Uniwersytetu Salezjańskiego w Rzymie i Akademii Ignatianum w Krakowie. Wieloletnia wykładowczyni w WSD w Łowiczu. Współpracuje ze Szkołą Formatorek Zakonnych przy Centrum Formacji Duchowej w Trzebini. Towarzyszy jako kierownik duchowy młodym ludziom, którzy poszukują drogi własnego powołania. Prowadzi rekolekcje, wykłady i warsztaty dla osób konsekrowanych, kapłanów, kobiet i małżonków w Polsce i na świecie.  Autorka wielu książek dedykowanych kobietom wierzącym, świadomym, szukającym relacji z Maryją, sobą samą i innymi kobietami. Współinicjatorka Diecezjalnych Dni i Pielgrzymek Kobiet.  

Na stronie: apostolinki.pl/pudelko-ani/ sama o sobie napisała „Od ponad 20 lat jestem kobietą, która oddała swoje życie Bogu jako Siostra Apostolinka w Rodzinie Świętego Pawła, składając śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa w życiu wspólnotowym. Wybierając tę drogę życia, nawet w najśmielszych pragnieniach, marzeniach i oczekiwaniach nie przypuszczałam, że dzięki miłości Jezusa będę aż tak szczęśliwa i spełniona! Syntezą mojej drogi z Jezusem mogą być słowa św. Jana Pawła II: „Jezus jest nieskończonym pięknem, które samo w sobie jest zdolne zaspokoić wszystkie pragnienia ludzkiego serca” (VC 16). Na drodze upodobniania się do Jezusa Powołującego Maryja jest dla mnie najwspanialszą Matką, Przyjaciółką, Inspiratorką, Influencerką! Jej oddałam się bezgranicznie”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..