XI Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Matki. Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku w jednym z sanktuariów, w których kult odbiera najlepsza z Matek - Maryja, zgromadzą się kobiety z diecezji. Już dziś zapraszamy na to wydarzenie kobiety w każdym wieku.

W tym roku w sobotę 25 maja w sanktuarium Matki Bożej Głuchowskiej i Krzyża Świętego, odbędzie się XI Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet pod hasłem „Mamo…”. Spotkamy się w miejscu, w którym Maryja czczona jest w XVII-wiecznym obrazie, wzorowanym na obrazie Matki Bożej Śnieżnej.

Spotkanie będzie okazją do wspólnej modlitwy, refleksji i dzielenia się świadectwami. Skupimy się nie tylko na macierzyństwie fizycznym, ale również na tym duchowym. Święty Jan Paweł II w „Liście do kobiet” podkreślił, że „macierzyństwo duchowe ma nieocenioną wartość dla rozwoju osoby i przyszłości społeczeństwa”. To powołanie nie jest ograniczone tylko dla niektórych kobiet – każda z nas może je realizować, niezależnie od tego, czy jest biologiczną matką, siostrą zakonną czy kobietą samotną. Macierzyństwo duchowe jest podstawowym powołaniem każdej kobiety. Każda została przez Boga zaproszona do troski o drugiego człowieka, bycia w ciągłej dyspozycji fizycznej i duchowej.

Nasze spotkanie rozpoczniemy o 8.30 na placu przy Urzędzie Gminy Głuchów. Stamtąd wyruszymy w Białym Marszu dla Życia i Świętości do świątyni. Zachęcamy do przybycia w białym stroju. Skąd taki pomysł? Biel symbolizuje czystość, niewinność i odnowę życia duchowego. To kolor, który wszystko w sobie zawiera, stanowi symbol początku, otwartych możliwości. Jest też przeciwieństwem koloru czarnego, który uważany jest za kolor nocy, zniszczenia, żałoby. Marsz odbędzie się w ciszy, co pomoże nam lepiej przygotować się do refleksji i modlitwy. Podczas ponad kilometrowej trasy poniesiemy relikwie świętych i błogosławionych kobiet, a także portrety własnych matek. (Planując wyjazd przygotujcie w ramce fotografię swojej matki, bez względu na to, czy ona żyje, czy odeszła już do Pana. Przywiezione zdjęcia ustawione zostaną w otoczeniu ołtarza).

W sanktuarium wysłuchamy świadectw sióstr pasjonistek oraz sióstr Aleksandry Lucińskiej i Liliany Mordzak, autorek tekstów i melodii („Opowieść o miłości. Boże Granie”). W programie zaplanowaliśmy także konferencję na temat macierzyństwa, ze szczególnym naciskiem na jego duchowy wymiar.

Zgodnie z tradycją w centrum naszego spotkania znajdzie się uroczysta Eucharystia. Na zakończenie Mszy św. dokonamy osobistego aktu oddania i zawierzenia wszystkich kobiet Maryi. Zanim każda z nich powierzy się Matce Jezusa, uroczyście zrobią to przedstawicielki wszystkich stanów. Po liturgii odśpiewamy Litanię Loretańską, podczas której przy adorowanym Chrystusie Eucharystycznym zapalimy świece.

Spotkanie zakończymy Duchową Adopcją, która obejmie kilka wymiarów: adopcję dziecka poczętego, dziecka w kryzysie wieku młodzieńczego oraz dziecka w kryzysie wiary. Każda z uczestniczek będzie mogła wybrać jedną z intencji, za którą będzie się modlić przez najbliższe 9 miesięcy.

Nie zabraknie także czasu na kawę, wspólne rozmowy i wymianę doświadczeń. Parafianie przygotują dla nas poczęstunek, a także będzie możliwość zakupu płyt i książek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..