Koncert i żywa flaga

W środę 1 maja minęła 20. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. W Żyrardowie fakt ten świętowano z rozmachem.

Obchody zorganizowano na pl. Jana Pawła II w wyjątkowo uroczystym tonie, począwszy od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego i Ody do radości, co nadało wydarzeniu międzynarodowy charakter.

Później odbył się Koncert Europejski w wykonaniu Orkiestry Nadarzyn, która jest nie tylko jedną z najlepszych orkiestr OSP w Polsce, ale i na świecie, zdobywcą tytułów mistrza Europy oraz mistrza świata w konkurencji "Street Parade" w Tajlandii. Orkiestra słynie z dynamicznych i efektownych pokazów musztry paradnej, które zawsze robią ogromne wrażenie na publiczności. Talent muzyków został doceniony nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, co potwierdzają ich występy w tak różnorodnych miejscach, jak: Oman, Tajlandia, USA, Chiny, Wietnam, Australia, Singapur, Malezja, Meksyk, Malta, Ukraina, Niemcy, Bułgaria, Czechy, Grecja, Hiszpania, Albania, Czarnogóra, Francja i Włochy. Współpracowali z wielkimi gwiazdami polskiej estrady, takimi jak Zbigniew Wodecki, Justyna Steczkowska, Krystyna Prońko czy Dawid Podsiadło. Każdy występ zespołu cieszy się wielkim uznaniem publiczności.

Nie inaczej było w Żyrardowie. Muzycy w mieście lnu z okazji 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej wykonali m.in. europejskie standardy muzyczne oraz przeboje państw członkowskich, co było hołdem dla wspólnej europejskiej tożsamości.

Po koncercie uczestnicy wydarzenia stworzyli żywą flagę Unii Europejskiej. Tumów nie było, ale ci, którzy przybyli, nie żałowali.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..