Mamo... w Głuchowie

Blisko, coraz bliżej. Niespełna dwa tygodnie dzielą nas od wspólnego świętowania kolejnego Dnia Matki w domu Maryi. Jeszcze raz z ogromną radością i nadzieją ponawiamy nasze zaproszenie na tegoroczne spotkanie. Wierzymy, że wydarzenie będzie okazją do wspólnego pielgrzymowania, modlitwy, wymiany doświadczeń i świętowania.

W tym roku nasze świętowanie Dnia Matki rozpoczniemy 25 maja pod hasłem: „Mamo…”. Nasza pielgrzymka dedykowana jest wszystkim kobietom, niezależnie od tego, czy są matkami, czy nie.

Na miejsce pielgrzymowania wybraliśmy kościół pw. św. Wacława w Głuchowie. Tam zapraszamy wszystkie kobiety, matki, siostry i singielki. Nasze spotkanie będzie nie tylko okazją do celebrowania macierzyństwa w jego fizycznym i duchowym wymiarze, ale także do głębokiej refleksji nad tym wyjątkowym powołaniem, które św. Jan Paweł II uznawał za istotne dla każdej kobiety.

Mamy nadzieje, że wiele z was przejrzało już swoją garderobę celem wybrania białych ubrań? Tych pewnie w każdej szafie nie brakuje. Wierzymy też, że jesteście już także po wyborze zdjęć swoim mam, które – oprawione w ramkę – zabierzecie ze sobą.

Pielgrzymkę rozpoczniemy przy Urzędzie Gminy Głuchów, skąd wspólnie wyruszymy w Białym Marszu dla Życia i Świętości. Marsz ten, odbywający się w ciszy, będzie dla nas wyjątkową okazją do wewnętrznej refleksji. Cisza, którą będziemy pielęgnować, ma przypominać samotną podróż Maryi do św. Elżbiety i zachęcać nas do kontemplacji i zachowania wszystkiego w sercu, tak jak Ona.

Po przybyciu do świątyni, będziemy mieli okazję zastanowić się nad naszymi relacjami z matkami – te relacje mogą być różne, od ciepłych i głębokich, po te, które wymagają uzdrowienia, przepracowania i przebaczenia. Nasze spotkanie wzbogacą świadectwa sióstr pasjonistek, które podzielą się swoim doświadczeniem macierzyństwa duchowego. Usłyszymy również historie sióstr, żon i matek, które na różne sposoby doświadczają i interpretują swoje powołanie do macierzyństwa. Zaplanowaliśmy również konferencje na temat macierzyństwa, ze szczególnym naciskiem na jego duchowy wymiar.

Centralnym punktem naszego spotkania będzie uroczysta Eucharystia, podczas której każda z nas będzie miała możliwość osobistego aktu oddania i zawierzenia się Maryi. Po liturgii odśpiewamy Litanię Loretańską, a w świątyni zapłoną świece.

Na zakończenie spotkania zaproponujemy wyzwanie duchowej adopcji. Każda uczestniczka będzie mogła wybrać jedną z intencji: adopcję dziecka poczętego, dziecka doświadczającego kryzysów wieku młodzieńczego lub dziecka w kryzysie wiary. Modlitwa ta będzie trwała przez 9 miesięcy, do święta Ofiarowania Pańskiego, które przypada 2 lutego 2025 roku.

Z niecierpliwością czekamy na Wasze przybycie, zapewniając, że – jak zawsze – znajdzie się czas na kawę, wspólne rozmowy i wymianę doświadczeń. Gościnni parafianie zapraszają na poczęstunek, a także będzie możliwość zakupu płyt, książek i drobiazgów.

Poniżej szczegółowy plan spotkania.

8.30 – zbiórka na placu przy Urzędzie Gminy Głuchów i Biały Marsz do kościoła parafialnego. Panie ubrane na biało niosą w ciszy relikwie świętych kobiet oraz wizerunki własnych matek w ramkach.

Wprowadzenie relikwii do kościoła z odczytaniem krótkiej charakterystyki poszczególnych patronek. Umieszczenie zdjęć matek przy ołtarzu Matki Bożej Głuchowskiej.

9.30 – Konferencja „Każda kobieta matką” – różne oblicza macierzyństwa

10.30 – Świadectwo: Aleksandra Lucińska i Lilianna Mordzak – siostry, żony, matki, twórczynie projektu muzycznego „Boże Granie”

11.15 – Przerwa kawowo-toaletowa

12.00 – Msza Święta z zawierzeniem kobiet oraz Litania Loretańska

Przerwa obiadowa

14:00 – Świadectwo sióstr pasjonistek

14:45 – Duchowa Adopcja i zakończenie pielgrzymki. Duchowa adopcja w tym roku obejmować będzie: adopcję dziecka poczętego, adopcję dziecka doświadczającego kryzysów wieku młodzieńczego oraz adopcję dziecka w kryzysie wiary. Jedna forma modlitwy do wyboru. Modlitwa przewidziana jest na czas 9 miesięcy do Święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego 2025 roku.

Jeśli możecie, prosimy, udostępniajcie.   Jeśli możecie, prosimy, udostępniajcie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..