Zmiany personalne w diecezji

W piątek 21 czerwca Kuria Diecezjalna Łowicka ogłosiła zmiany duszpasterskie w diecezji. Dotyczą 22 kapłanów, którzy zostali zwolnieni ze swoich urzędów lub mianowani do nowych obowiązków. Na emeryturę kapłańską przechodzi trzech kapłanów.

W porównaniu do ubiegłych lat, zmiany nie są duże, jednak znaczące dla kilku parafii. Zwłaszcza dla tych, gdzie zmieniony zostanie proboszcz lub administrator. Tak będzie w parafiach: Chrystusa Dobrego Pasterza w Jesionce, gdzie administratorem zostanie ks. Roman Sękalski, który zastąpi ks. Jarosława Łękarskiego. On z kolei zostanie proboszczem parafii św. Karola Boromeusza w Żyrardowie. 

Administratorem zostaje też ks. Łukasz Antczak, który obejmuje parafię św. Jakuba w Zdunach, gdzie do tej pory posługę pełnił ks. Ireneusz Cieślak, który teraz będzie proboszczem parafii św. Jana Chrzciciela w Kątach. Ks. Jan Głuszczyk, będący dotychczasowym jej proboszczem, przechodzi na kapłańską emeryturę.

Zmiana głównego duszpasterza dotyczy także parafii św. Andrzeja w Kaszewach i św. Joachima w Mnichu, gdzie administratorem zostanie ks. Marcin Koralewski. Ustępujący miejsca ks. Andrzej Rzeźnicki będzie kierować parafią św. Wojciecha i św. Bartłomieja w Strzegocinie. Wieloletni proboszcz ks. Zbigniew Strzałkowski przechodzi na emeryturę, ale zamierza wspomagać prace w parafii św. Jadwigi w Kutnie.

Także w Puszczy Mariańskiej na stanowisko proboszcza został powołany ks. Roman Pupiec MIC, który rozpocznie pracę od 25 sierpnia.

Na emeryturę przechodzi także ks. Henryk Kiczka z parafii pw. Narodzenia NMP w Sochaczewie. Pełna lista zmian znajduje się w załączniku.

Zmiany personalne w diecezji   Zmiany personalne w diecezji łowickiej 2024.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..