Ruszyły zapisy na XXIX ŁPPM

Od 1 do 31 lipca zainteresowani wędrówką z Łowicką Pieszą Pielgrzymką Młodzieżową na Jasną Gór, mogą zapisać się online. To już 29. odsłona pielgrzymki. W tym roku w nieco innej formie będą organizowane poszczególne grupy.

W tym roku pątnicy będą rozważać w drodze hasło „Narodzeni z wody i Ducha”. Zmian na szlaku będzie wiele.

Pierwsza to zmiana przewodnika. Od tego roku ŁPPM będzie przewodzić ks. Jacek Zieliński, wikariusz parafii katedralnej w Łowiczu, wieloletni przewodnik grup zielonej i biało-żółtej.

W tym roku cała wspólnota będzie mieć w jednym kolorze wszelkie gadżety, w tym także koszulki, a podział kolorystyczny na 10 grup ustąpi podziałowi na 3 grupy, którym będą patronować święci.

– Jesteśmy jedną pielgrzymką i chcemy to podkreślić na szlaku. W tym roku nie będziemy wyróżniać się kolorami, a patronami, którymi zostają archaniołowie Gabriel, Michał i Rafał – mówi ks. Zieliński.

Połączenie grup z 10 w 3 podyktowane jest także kwestią liczebności pątników i sprawami organizacyjnymi. Ze względu na ograniczone warunki noclegowe w domach pielgrzymi powinni zaopatrzyć się w namioty, które będą jeździć na tzw. bazach, czyli samochodach, w których będą transportowane bagaże. W bazach będą także posługiwać osoby, które przygotują śniadania czy kolacje.

Organizowanie posiłku przez pielgrzymów to poniekąd ukłon w stronę gospodarzy, którym z roku na rok trudniej podejmować wędrujących, zwłaszcza w miejscowościach bliżej Częstochowy, gdzie w trakcie sezonu goszczą kilkanaście grup.

Grupy są już przeorganizowane. Po ustaleniach z idącymi w nich kapłanami grupę św. Rafała poprowadzi ks. Karol Chrapulski – zrzeszy ona dotychczasowe grupy błękitną, czerwoną i pomarańczową, czyli dekanaty sochaczewskie, żyrardowski, mszczonowski i Wiskitki. Grupę św. Gabriela stworzą dotychczasowe: biała, biało-żółta, cytrynowa i zielona. Pątników z okolic Łęczycy, Kutna, Żychlina i Łowicza poprowadzi do celu ks. Paweł Olszewski. Święty Michał Archanioł będzie patronem pielgrzymów ze Skierniewic, Rawy Mazowieckiej i okolic, a także tych, którzy będą wędrować w mundurach – strażaków, policjantów, harcerzy i wojskowych. Jej przewodnikiem będzie ks. Rafał Babicki.

Szczegóły pielgrzymowania będą podawane na bieżąco na stronie www.lppm.pl oraz w parafiach i mediach społecznościowych pielgrzymki. Tam także znajduje się link do internetowych zapisów.

Pielgrzymi rekolekcje w drodze będą przeżywać od 6 do 14 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..