Obchody 15 sierpnia uroczysty charakter miały w wielu miastach i wioskach diecezji łowickiej. Wszędzie pamiętano o uczestnikach Bitwy Warszawskiej, żołnierzach Wojska Polskiego. O życie wieczne dla poległych i błogosławieństwo dla żyjących proszono za wstawiennictwem Matki Bożej Wniebowziętej, której uroczystość tego dnia obchodzono.
Jak zwykle szczególny charakter miały obchody w Skierniewicach, mieście od lat związanym z wojskiem. Tam odbył się piknik wojskowy. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. sprawowaną w kościele garnizonowym. Po Eucharystii po wciągnięciu flagi państwowej na maszt i odśpiewaniu Hymnu narodowego oficjalne delegacje złożyły pod pomnikiem Niepodległości kwiaty. Później na terenie Muzeum Historycznego Skierniewic odbył się piknik historyczny, podczas którego przybliżono mieszkańcom okres dwóch wielkich wojen XX wieku. Podczas XI Skierniewickiego Spotkania z Historią na mieszkańców czekały m.in. stoiska grup rekonstrukcyjnych, stoiska informacyjno-promocyjne Wojska Polskiego, wojskowa grochówka, stoiska kulinarno-rękodzielnicze i wiele atrakcji dla dzieci.
W wielu miastach, w tym w Skierniewicach, uroczyście świętowano rocznicę Bitwy Warszawskiej i Dzień Wojska Polskiego. Archiwum Radia VictoriaNie mniej uroczyście było w Żyrardowie. Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego i 104. rocznicy Bitwy Warszawskiej zorganizowano na terenie żyrardowskiego cmentarza, przy mogiłach polskich żołnierzy poległych w wojnie polsko-bolszewickiej. W miejscu spoczynku poległych odbył się apel upamiętniający bohaterów jednej z najważniejszych bitew oraz żołnierzy, którzy na przestrzeni dziejów walczyli o wolność Polski. W obchodach uczestniczyła asysta honorowa 37. Sochaczewskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej pod dowództwem ppłk. Arkadiusza Grzegorowskiego. Po oddaniu hołdu bohaterom w parafii Matki Bożej Pocieszenia została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. W związku z obchodami Święta Wojska Polskiego na Placu Jana Pawła II zorganizowano piknik wojskowy.
W Kutnie na obchody zaprosili: prezydent miasta, Kutnowska Rada Pamięci Narodowej, dowódca 92. Batalionu lekkiej piechoty w Kutnie. Z okazji uroczystości Wniebowzięcia NMP oraz 104. rocznicy Bitwy Warszawskiej w parafii św. Wawrzyńca została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Eucharystii uczestnicy liturgii przeszli ul. Królewską na plac J. Piłsudskiego, gdzie zorganizowano dalszą część obchodów z udziałem Pododdziału Honorowego 92 batalionu lekkiej piechoty w Kutnie oraz Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kutnie. W programie znalazły się: podniesienie flagi państwowej na maszt, przemówienie prezydenta miasta, apel pamięci, złożenie kwiatów Z wielką dumą i uznaniem wspominamy heroiczny sukces oręża polskiego. Latem 1920 roku decydował się nie tylko los naszego kraju, ale i całego kontynentu. 15 sierpnia na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Polscy żołnierze wspierani przez ochotników dokonali rzeczy wielkich. W decydującym momencie zmagań do obrony stanęła nie tylko armia, ale także znaczna część narodu – przypominał Mariusz Sikora, prezydent Kutna.
W trakcie uroczystości wręczono awanse i odznaczenia żołnierzom. Następnie odbył się apel pamięci, oddano salwę honorową, potem delegacje złożyły kwiaty. Zwieńczeniem wydarzenia była defilada.