Po latach oczekiwań jedno z największych marzeń zostało zrealizowane. Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Źródła" doczekała się własnej siedziby. Nowy budynek został oddany, oficjalnie otwarty i poświęcony.
Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Źródła” im. św. Stanisława Kostki w Skierniewicach działalność rozpoczęła 1 września 2013 roku. Jest miejscem, w którym dzieci otrzymują edukację spersonalizowaną, opartą na indywidualnym podejściu oraz chrześcijańskiej wizji człowieka. Od 2014 roku placówka posiada certyfikat "Szkoła Przyjazna Rodzinie", a klasy, liczące maksymalnie 20 uczniów, oraz system jednozmianowy gwarantują, że każdy uczeń otrzymuje wsparcie potrzebne do pełnego rozwoju. Długo oczekiwana inauguracja nowej siedziby szkoły stała się symbolem nie tylko rozwoju placówki, ale także pielęgnowania wartości i tradycji, które towarzyszą jej misji.
Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą, sprawowaną w parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach. W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele Fundacji na Rzecz Wspierania Rodziny „Źródła”, nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz liczni goście, w tym przedstawiciele władz miejskich i wykonawcy prac budowlanych. Modlitwie przewodniczył ks. Rafał Babicki, a homilię wygłosił ks. Sylwester Bernat.
Kaznodzieja zwrócił uwagę na duchowe początki, które kształtowały życie uczniów szkoły. – Myśląc o szkole „Źródła” wróćmy do początku, do momentów, gdy ktoś przyniósł was do kościoła. To są konkretne świątynie, dni, ale też konkretni ludzie: rodzice, chrzestni. Oni kiedyś przynieśli was do źródła, od którego zaczęło się wiele dobra – mówił w homilii ks. Sylwester Bernat. – Dobrze zaczęliśmy, bo ktoś nam pokazał drogę. Dziś, gdy piszemy nową kartę historii szkoły, warto zauważyć, że Bóg wybrał to miejsce. W powstaniu parafii, świątyni, a także przedszkola i teraz szkoły były Jego zamysł i Jego błogosławieństwo. Dziękujcie za ten dzień, za te inicjatywy, dzięki którym młody człowiek może wzrastać w wartościach – mówił kaznodzieja.
Po Mszy Świętej odbył się koncert kolęd, po którym przyszedł czas na podziękowania i przybliżenie etapów budowy. Wspólne kolędowanie, pełne radości i serdeczności, stało się kolejnym dowodem na to, że tradycja i wiara są nierozerwalnie związane z codziennym życiem tej społeczności.
Następnie prezes Fundacji Szymon Adamala dziękował za trud i wysiłek, który został włożony w budowę nowego gmachu. – Każdy człowiek lubi na koniec przypisywać sobie jakieś zasługi. Patrząc na historię naszej fundacji i szkoły nie ma nikogo, kto mógłby powiedzieć: "Ja to uczyniłem". Przez cały czas czuliśmy pomoc Pana Boga – mówił Sz. Adamala. Podczas podziękowań wręczono Obraz Anioła Wdzięczności – dzieło wykonane przez uczennicę Maję Wojciechowską. Obrazem zostali uhonorowani: Jerzy Mirgos, ks. Rafał Babicki oraz Waldemar Andrzejewski. Ostatni z wymienionych, dziękując za docenienie, przywołał postać śp. Konrada Sieka, poprzedniego dyrektora szkoły. Pan Waldemar ofiarował dużą sadzonkę dębu, o imieniu Konrad. Prosząc, by drzewo zasadzone w pobliżu szkoły każdego dnia witało i żegnało uczniów.
Na koniec uroczystości, po przecięciu czerwonej wstęgi ks. Rafał Babicki poświęcił nową placówkę, otwierając tym samym kolejny rozdział w historii szkoły. Goście zostali zaproszeni na poczęstunek i zwiedzanie nowego budynku. Warto podkreślić, że nowa siedziba to nie tylko nowoczesny budynek, ale przede wszystkim miejsce, w którym kultywowane są tradycje, wiara i wartości, stanowiące fundament edukacji i rozwoju młodego pokolenia. Fundatorzy, pracownicy szkoły, rodzice, uczniowie oraz liczba przyjaciół placówki, świętując zakończone dzieło budowy, udowodnili, że wspólna wiara i zaangażowanie potrafią budować przyszłość opartą na miłości, szacunku i wzajemnym wsparciu.