Podczas oficjalnego otwarcia Domu Mocarzy bp Wojciech Osial uroczyście poświęcił kaplicę i konsekrował ołtarz, który stał się sercem domu. W wydarzeniu wzięli udział społeczność Mocarzy, licznie zgromadzeni księża i tłumy gości, którzy przez 8 lat wspierali powstawanie placówki.