Nowy numer 42/2020 Archiwum
 • Gość
  13.09.2018 18:15
  Podobnie jak w przypadku e-zwolnień korzyści odniosą wszyscy kosztem lekarzy, którzy zamiast cenny czas poświęcić na wywiad, badanie , myślenie o terapii itd będą wpisywać pesele, nipy, kody icd10 itp bo oczywiście na sekretarki medyczne kasy nie będzie.
  • tomaszl
   13.09.2018 19:04
   Dziś lekarze wypełniają elektroniczne recepty i je drukują. Więc jest to problem informatyków, aby zamiast wydruku program wysyłał je do systemu e-recept.
   E-zwolnienia powinno dać sie szybciej wystawić, niż te papierowe, ale to znów kwestia sytemu i powiązania e-kartoteki pacjenta z systemem ZUSu.
   Jedno i drugie jest do zrobienia przez średnio rozgarniętego programistę.
   doceń 3
 • GOSC
  13.09.2018 21:38
  Niedawno wprowadzono obowiazek drukarek w kazdym gabinecie. Zmarnowane pieniadze. Teraz tez bedzie balagan, bo program nie bedzie dziala,e-recepty beda sie pokazywaly w systemie po tygodniu, a w przypadku awarii pacjent utraci wszystkie dane. Masakra.
  • tomaszl
   14.09.2018 08:18
   Po to się robi pilotaż, po to później jest aż roczny okres przejściowy. Chodzi o wyłapanie błędów i ustabilizowanie systemu.
   Rozumiem strach przed nowościami, ale od nowoczesności sie nie ucieknie. Powiem więcej, dziś lekarz nie ma kontroli ani co pacjent zażywa, ani też czy wykupuje leki. E-recepta powinna mieć możliwość weryfikacji po stronie lekarza, aby choćby nie pojawiały sie błędne wskazania do leków wzajemnie się wykluczających.
   doceń 3
 • tomaszl
  14.09.2018 05:35
  mamy XXIw i e-recepty już od dawna winny być normą. Oprócz zalet dla pacjentów e-recepty pozwalają na analizy np. skuteczności leczenia oraz na sprawne wykrywanie oszustw w obrocie lekami.
  doceń 4
 • małgosia
  14.09.2018 16:04
  Jeszcze więcej biurokracji , zakładanie nowego konta . Mój mąż nie chodzi po aptekach , ja za niego kupuję leki, jak będzie teraz? Czy za niego wykupię leki? Nadchodzi koniec wolności osobistej a przychodzi pewny rodzaj niewolnictwa cyfrowego.
  • tomaszl
   14.09.2018 17:34
   Wystarczy mieć profil zaufany w EPUAP.
   Bardzo przydatna rzecz do prawie wszystkich spraw urzędowych, które załatwisz z domu, bez kolejek, dojazdu i marnowania czasu.
   jak ja zakładałem taki profil wystarczyła jedna wizyta w US, teraz jest jeszcze łatwiej gdy masz konto wybranych bankach to robisz to przez bank.
   Akurat e-recepta zmniejsza biurokracje i oszczędzi wiele czasu. Warto doczytać artykuł, bo tam zajdziesz odpowiedź co z e-receptami na członów rodziny.
   doceń 0
 • JM
  14.09.2018 20:37
  Najwięcej e-recept wydano w formie wydruku,bo tak chcieli pacjenci czyli jak do tej pory. To po co mydlić nam oczy, że chodzi o korzyść pacjentów? Chodzi o kontrolowanie pacjentów i lekarzy. Po co? Żeby karać, żeby wiedzieć więcej o nas.
  doceń 0
 • Ja
  16.05.2020 15:48
  Pacjent na telefon ,recepta na tel.nieboszczyk na tel.
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy