Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • Gość
    13.09.2018 18:15
    Podobnie jak w przypadku e-zwolnień korzyści odniosą wszyscy kosztem lekarzy, którzy zamiast cenny czas poświęcić na wywiad, badanie , myślenie o terapii itd będą wpisywać pesele, nipy, kody icd10 itp bo oczywiście na sekretarki medyczne kasy nie będzie.
    • tomaszl
      13.09.2018 19:04
      Dziś lekarze wypełniają elektroniczne recepty i je drukują. Więc jest to problem informatyków, aby zamiast wydruku program wysyłał je do systemu e-recept.
      E-zwolnienia powinno dać sie szybciej wystawić, niż te papierowe, ale to znów kwestia sytemu i powiązania e-kartoteki pacjenta z systemem ZUSu.
      Jedno i drugie jest do zrobienia przez średnio rozgarniętego programistę.
      doceń 3
  • GOSC
    13.09.2018 21:38
    Niedawno wprowadzono obowiazek drukarek w kazdym gabinecie. Zmarnowane pieniadze. Teraz tez bedzie balagan, bo program nie bedzie dziala,e-recepty beda sie pokazywaly w systemie po tygodniu, a w przypadku awarii pacjent utraci wszystkie dane. Masakra.
    • tomaszl
      14.09.2018 08:18
      Po to się robi pilotaż, po to później jest aż roczny okres przejściowy. Chodzi o wyłapanie błędów i ustabilizowanie systemu.
      Rozumiem strach przed nowościami, ale od nowoczesności sie nie ucieknie. Powiem więcej, dziś lekarz nie ma kontroli ani co pacjent zażywa, ani też czy wykupuje leki. E-recepta powinna mieć możliwość weryfikacji po stronie lekarza, aby choćby nie pojawiały sie błędne wskazania do leków wzajemnie się wykluczających.
      doceń 3
  • tomaszl
    14.09.2018 05:35
    mamy XXIw i e-recepty już od dawna winny być normą. Oprócz zalet dla pacjentów e-recepty pozwalają na analizy np. skuteczności leczenia oraz na sprawne wykrywanie oszustw w obrocie lekami.
    doceń 4
  • małgosia
    14.09.2018 16:04
    Jeszcze więcej biurokracji , zakładanie nowego konta . Mój mąż nie chodzi po aptekach , ja za niego kupuję leki, jak będzie teraz? Czy za niego wykupię leki? Nadchodzi koniec wolności osobistej a przychodzi pewny rodzaj niewolnictwa cyfrowego.
    • tomaszl
      14.09.2018 17:34
      Wystarczy mieć profil zaufany w EPUAP.
      Bardzo przydatna rzecz do prawie wszystkich spraw urzędowych, które załatwisz z domu, bez kolejek, dojazdu i marnowania czasu.
      jak ja zakładałem taki profil wystarczyła jedna wizyta w US, teraz jest jeszcze łatwiej gdy masz konto wybranych bankach to robisz to przez bank.
      Akurat e-recepta zmniejsza biurokracje i oszczędzi wiele czasu. Warto doczytać artykuł, bo tam zajdziesz odpowiedź co z e-receptami na członów rodziny.
      doceń 0
  • JM
    14.09.2018 20:37
    Najwięcej e-recept wydano w formie wydruku,bo tak chcieli pacjenci czyli jak do tej pory. To po co mydlić nam oczy, że chodzi o korzyść pacjentów? Chodzi o kontrolowanie pacjentów i lekarzy. Po co? Żeby karać, żeby wiedzieć więcej o nas.
    doceń 0
  • Ja
    16.05.2020 15:48
    Pacjent na telefon ,recepta na tel.nieboszczyk na tel.
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy