Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Łowickiego

Łowicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE

Najnowsze Wydania

  • GN 50/2025
    GN 50/2025 Dokument:(9523960,Przysypane perły, zapomniane diamenty)
  • Historia Kościoła (13) 01/2026
    Historia Kościoła (13) 01/2026 Dokument:(9518411,W listach (do) Jana Pawła II najważniejsze jest to…że w ogóle zostały napisane)
  • GN 49/2025
    GN 49/2025 Dokument:(9515780,Szlachetne ryby i morskie potwory)
  • Gość Extra 4/2025 (14)
    Gość Extra 4/2025 (14) Dokument:(9516809,Biblijna szkoła codzienności. Edytorial nowego wydania „Gościa Extra”)
  • GN 48/2025
    GN 48/2025 Dokument:(9507866,Metoda na życie)
lowicz.gosc.pl → Wiadomości z diecezji łowickiej → Najdroższe z imion - Matka

Najdroższe z imion - Matka przejdź do galerii

Czarna Madonna 26 kwietnia odwiedziła najmłodszą kutnowską parafię - pw. Błogosławionych Męczenników Kutnowskich ks. Michała Woźniaka i ks. Michała Oziębłowskiego. Wierni nie ukrywają, że wiążą nadzieje ze spotkania z Matką. Jedną z nich jest prośba o dalsze błogosławieństwo i pomoc przy budowie świątyni.

Na czele procesji szła schola "Michałki", nazwana tak na cześć patronów parafii  
Na czele procesji szła schola "Michałki", nazwana tak na cześć patronów parafii
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Wspólnota kutnowskiej parafii przywitała swoją Matkę na skrzyżowaniu dróg, by potem na ramionach ponieśli Ją ojcowie, matki i strażacy, a Maryja mogła spojrzeć na miejsca, w których codziennie pracują, uczą się lub modlą Jej dzieci.

Na balkonach mieszkań znajdujących się w okolicy parafii, przy budynkach widoczne były ołtarze ku czci Matki, dekoracje, flagi, emblematy. Wiele osób, które przybyły na powitanie, miało w dłoniach chorągiewki. Wśród nich była parafialna schola "Michałki" - nazwana na cześć patronów wspólnoty, która w procesji radośnie machała flagami, a podczas Eucharystii wykonywała pieśni ku czci Matki. Zespół przez ostatnie dni prężnie przygotowywał się pod okiem organistki Iwony Grajkowskiej do powitania Madonny.

Parafia Błogosławionych Męczenników Kutnowskich została erygowana w 2012 roku. Patronami są kapłani, którzy pełnili posługę w parafii św. Wawrzyńca w Kutnie i ponieśli śmierć w niemieckim obozie zagłady w Dachau podczas II wojny światowej. Świątynia parafialna jest w trakcie budowy, a przez ten czas wierni modlą się w kaplicy. Właśnie w niej Maryję przywitali proboszcz parafii ks. Rafał Wiśniewski, delegacje rodzin, młodzież oraz dzieci, które wierszem oddały cześć swojej Matce i zawierzyły swoje dziecięce pielgrzymowanie.

- Pani Jasnogórska, przybyłaś do nas, najmłodszej kutnowskiej parafii. Matko każdego z nas, Królowo naszej ojczyzny, cieszymy się niezmiernie i jesteśmy zaszczyceni, że możemy modlić się z Tobą do Boga. Obdarzono Cię niezliczoną liczbą różnych tytułów, ale jakkolwiek by Cię nie nazwać, jesteś przede wszystkim naszą ukochaną Matką! - mówił proboszcz, witając ikonę.

Eucharystii przewodniczył i słowo wygłosił ordynariusz diecezji łowickiej bp Andrzej F. Dziuba, który w homilii wyjaśniał nie tylko słowa Ewangelii, ale także tłumaczył, na czym polegają relacja i spotkanie z Matką. - Maryja zawsze przychodzi z Chrystusem. To dla nas znak, że za Jej pośrednictwem mamy zbliżać się do Niego. Ona jest Jego i naszą Matką. Dziś przychodzi do was nie jak wielka Pani, ale jak Matka, "od kuchni, od prania, gotowania". To zmniejsza dystans i pozwala na całkowite oddanie się Jej, zaufanie - mówił kaznodzieja.

Wierni przez cały czas przychodzili do świątyni, gdzie mogli być bardzo blisko wizerunku Matki Bożej. U Jej stóp składali prośby, dziękczynienia, a także zawierzali swoje troski, kłopoty, radości i nadzieje. Wzmocnieni duchowo przez rekolekcje prowadzone przez ks. Wojciecha Sokołowskiego MIC wiedzą, że wszelkie intencje zostaną spełnione i zakwitną niczym róże, z których słynie Kutno.

Podczas nawiedzenia wspólnoty odprawiona została Pasterka Maryjna w intencji powołań, a wierni czuwali przy Miriam przez całą noc. Po południu obraz trafi do parafii dekanalnej - św. Wawrzyńca. Ikona będzie niesiona ulicami Kutna.

« ‹ 1 › »
Powitanie ikony MB Częstochowskiej w parafii Błogosławionych Męczenników Kutnowskich

Foto Gość DODANE 27.04.2017 AKTUALIZACJA 27.04.2017

Powitanie ikony MB Częstochowskiej w parafii Błogosławionych Męczenników Kutnowskich

​26 kwietnia obraz Matki Bożej Częstochowskiej powitali wierni najmłodszej kutnowskiej parafii pw. Błogosławionych Męczenników Kutnowskich ks. Michała Woźniaka i ks. Michała Oziębłowskiego. Wiele osób, które przybyły na powitanie Matki, miało w dłoniach chorągiewki. Wśród nich była parafialna schola "Michałki", która szła na czele procesji. Uroczystości przewodniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba.  
oceń artykuł Pobieranie..

Magdalena Gorożankin

|

GOSC.PL

publikacja 27.04.2017 11:26

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • DIECEZJA ŁOWICKA
  • KUTNO
  • NAWIEDZENIE OBRAZU MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ
  • PARAFIA PW. BŁOGOSŁAWIONYCH MĘCZENNIKÓW KUTNOWSKICH

Polecane w subskrypcji

  • Belgia nie odda rosyjskich miliardów
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Belgia nie odda rosyjskich miliardów
  • Czy wojna na Ukrainie osiągnęła punkt krytyczny? Rozmowa z Janem Piekło
    • Świat
    • Piotr Legutko
    Czy wojna na Ukrainie osiągnęła punkt krytyczny? Rozmowa z Janem Piekło
  • Mikołajki między darem a roszczeniem. Jak wychowywać dzieci do wdzięczności?
    • wychowanie
    • Karol Białkowski
    Mikołajki między darem a roszczeniem. Jak wychowywać dzieci do wdzięczności?
  • Adwent ze św. Augustynem: Weź i czytaj
    • Cykl „Gościa”
    • Franciszek Kucharczak
    Adwent ze św. Augustynem: Weź i czytaj
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X