• facebook
 • rss
 • Węzełkowy jubileusz

  Agnieszka Napiórkowska

  dodane 17.06.2013 12:00

  Skierniewicka wspólnota „Węzeł”, którą tworzą osoby niepełnosprawne, ich rodziny i animatorzy, 16 czerwca odchodziła jubileusz 25-lecia istnienia.

  Z tej okazji w parafii św. Jakuba Apostoła uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Artur Stań, który z grupą był związany przed wstąpieniem do seminarium. Słowo Boże wygłosił ks. Stanisław Smolarek, obecny opiekun grupy. O oprawę muzyczną Eucharystii zadbali dawni i obecni animatorzy. W procesję z darami zaangażowały się osoby niepełnosprawne. Podczas srebrnego jubileuszu trójka dzieci obchodziła rocznicę I Komunii Świętej. Z tej okazji każde z nich otrzymało Pismo Święte. Na zakończenie Mszy św. na ręce Doroty Jarczyk, pierwszej animatorki wspólnoty, złożone zostały podziękowania dla byłych animatorów.

  – Fakt, że pamiętano o nas, wzruszył mnie tak, że nie mogłam opanować łez – mówi D. Jarczyk. – Ta wspólnota, która na początku była przez nas nazywana „Grupką Dzieciową”, była dla mnie i tamtejszych animatorów czasem wzrostu i umacniania się naszej wiary. Przez obcowanie z osobami niepełnosprawnymi uczyliśmy się bezinteresownej miłości. Dziś mam dwa powody do radości. Pierwszym jest fakt, że nie brakuje w grupie młodych osób, które kontynuują to, co zapoczątkowaliśmy. Drugim jest to, że na Mszę św. jubileuszową przyszło tak wielu dawnych animatorów i osób, które wspólnotę tworzyły od samego początku.

  Podczas Eucharystii szczególne podziękowania zostały skierowane wobec sponsorów i darczyńców. Każdy z nich otrzymał pamiątkową statuetkę. Uroczystości w kościele zakończyła prezentacja multimedialna ukazująca historię grupy. Poza zdjęciami z wspólnych wyjazdów, rekolekcji i spotkań, przypomniała ona także wszystkich kapłanów będących opiekunami grupy, zaczynając od ks. Roberta Kwatka, który stał u jej początku. Jak przystało na okrągły jubileusz, po Mszy św. wszyscy zostali zaproszeni do salki w ogrodzie, gdzie przy wielkim jubileuszowym torcie, ciastach i lodach wspominano dawne czasy.

    Grupę tworzą osoby niepełnosprawne, ich rodziny i animatorzy
  Agnieszka Napiórkowska /GN
    Obecnym opiekunem grupy jest ks. Stanisław Smolarek
  Agnieszka Napiórkowska /GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół