• facebook
 • rss
 • Po naukę za granicę

  mk, ps

  dodane 20.11.2013 17:40

  Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego na łowickim Blichu chętnie korzystają z możliwości zagranicznych szkoleń i wyjazdów.

  W listopadzie kolejna grupa uczniów z Blichu odbywała praktyki w ośrodku szkoleniowym Deula Nienburg w ramach projektu "PWP Wykorzystanie europejskich doświadczeń z dziedziny rolnictwa i gastronomii szansą na zdobycie i rozwój kompetencji zawodowych uczniów ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu".

  Tym razem do zachodniego sąsiada Polski pojechali: Ilona Boczek z IV kl. technikum turystyki wiejskiej, Sandra Miłowska z III kl. technikum agrobiznesu, Patryk Wilk, Szymon Placek, Kacper Wilk, Kamil Szczepaniak, Piotr Figat, Damian Maszkowski, Piotr Pietraszewski, Jakub Kazimierczak - wszyscy z III kl. technikum mechanizacji rolnictwa.

  Termin listopadowy nie sprzyjał wprawdzie pracom polowym, ale ośrodek, w którym odbywały się zajęcia, dysponował halą z polem 1700 mkw. z przeznaczeniem do prac ziemnych.

  W czasie praktyk ich uczestnicy przyswajali sobie zasady uprawy i hodowli oraz poznawali organizację wytwarzania tzw. zielonej energii.

  Oprócz zajęć praktycznych uczniom szczególnie spodobały się dwa wyjazdy poza siedzibę organizatora: na targi Agritechnika w Hannowerze oraz do fabryki Volkswagena w Wolfsburgu.

    Delegacja blichowska w czasie pobytu w Grecji
  Archiwum ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu
  Również w listopadzie, w ramach realizowanego przez szkołę Wielostronnego Projektu Partnerskiego Comenius, do miasta Komotini w Grecji pod opieką nauczycielek Anny Tomczak i Edyty Klak wyjechały trzy uczennice II kl. technikum technologii żywności: Daria Drabik, Paulina Jachimek oraz Edyta Wojda.

  Tematem przewodnim pobytu było porównanie procesu technologicznego produkcji oliwy z oliwek w Grecji z produkcją oleju w państwach partnerskich.

  Dzięki temu młodzież mogła poszerzyć swą wiedzę z obszaru procesów technologicznych i słownictwo zawodowe z języka angielskiego.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół