Kolejnym punktem IV Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet był Różaniec oraz koncert Antoniny Krzysztoń.
Po ciepłym posiłku i czasie spędzonym w szymanowskim ogrodzie, w którym panie mogły porozmawiać o dotychczasowych wrażeniach i cieszyć się spotkaniem, wszyscy przeszli na modlitwę różańcową.
Zanim jednak rozpoczęły modlitewne spotkanie z Maryją, została rozlosowana pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela, którą ufundowała Żaneta Dziewiątkowska-Klimkiewicz z łowickiego biura podróży Arka Travel. Do miejsca objawień pojedzie Maria Grochowska z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie.
Przy zapalonych świecach, które były symbolem połączenia z Fatimą, i z medalikami na sercu, które otrzymały po Mszy św., panie z radością oczekiwały na modlitwę. Uczennice pod okiem sióstr niepokalanek przygotowały rozważania różańcowe w musicalowej formie. Do tego wydarzenia wszyscy przygotowali się bardzo skrupulatnie. Stroje, dobór muzyki, choreografia - wszystko dopilnowane przez siostry, dopełniło charakter pielgrzymki. Niezwykłe połączenie tańca, muzyki i emocji miało uczestniczkom pielgrzymki pomóc w refleksji nad rolą Maryi w ich życiu.
Uczennice pod okiem sióstr przygotowały rozważania różańcowe w musicalowej formie Magdalena Gorożankin /Foto Gość Młodzi artyści z wielką dokładnością i zaangażowaniem oddali sens i charakter tajemnic. Największe wrażenie wywołała scena narodzenia Jezusa. W scenkach ukazano odzwierciedlenie tego, co przeżywała Maryja, jak reagowała i jaka była Jej relacja z Panem Bogiem. Słowa, którymi wówczas odpowiedziała Miriam, są cały czas aktualne.
Wiele pań odniosło rozważania do swojego życia i po modlitwie skierowało się do kaplicy Pani Jazłowieckiej, by kontynuować spotkanie z Maryją w towarzystwie świętych i błogosławionych kobiet.
Ostatnim punktem spotkania kobiet w Szymanowie był koncert Antoniny Krzysztoń. Artystka była wychowanką szymanowskiej szkoły. – To jest wielka radość wrócić w to miejsce, które uważam za mój drugi dom. Nie bywam tu często, ale są tu siostry, które bardzo dobrze pamiętam, zawsze ciepło wspominam. Są też nowe siostry, których jeszcze nie znam, ale atmosfera jest podobna i ten klasztor jest miejscem, z którym jestem już dozgonnie związana. – z radością mówiła artystka. – Chciałam tu przyjechać. Matka Boża jest dla mnie bardzo ważna. Wskazuje mi drogę, wspomaga, towarzyszy. Jest niesamowita, mogę Ją prosić o wszystko. To Ona pokazuje nam, jak powinna żyć kobieta, choć nie zawsze wychodzi nam Jej naśladowanie.
Ostatnim punktem spotkania kobiet w Szymanowie był koncert Antoniny Krzysztoń Magdalena Gorożankin /Foto Gość Panie, które zostały na koncercie, z przyjemnością zaangażowały się we wspólny śpiew z artystką. Wiele z nich przyznaje, że to bardzo przyjemny punkt pielgrzymki, podczas którego mogły odpocząć w pięknym otoczeniu zieleni, przy spokojnej, ale jakże budującej muzyce.
Wszystkie zgromadzone panie pozytywnie odpowiedziały na zaproszenie na V Jubileuszowy Dzień Kobiet do Skierniewic, jak również na V Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet, która w przyszłym roku odbędzie się dokładnie w Dzień Matki, 26 maja. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkie panie.
Czytaj także: