• facebook
 • rss
 • Słowo dotrzymane

  ps, mk

  dodane 21.11.2017 11:14

  Dzieci z parafii w Nieborowie udały się na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Wyjazd był nagrodą za uczęszczanie na październikowe nabożeństwa różańcowe.

  Wyprawa odbyła się 18 listopada. W ten chłodny i wietrzny dzień uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Nieborowie wraz ze swoimi opiekunami (rodzicami, dziadkami, rodzeństwem), katechetą Piotrem Sumińskim, organistką Amy Madeją i ks. Grzegorzem Ziąbskim, proboszczem parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Nieborowie, wyruszyli w drogę, żeby pokłonić się Matce Bożej Licheńskiej. Niektórzy mali uczestnicy tej wyjątkowej wyprawy w Licheniu gościli kolejny już raz.

  Zanim pielgrzymi stanęli przed wizerunkiem cudownego obrazu, zatrzymali się w lesie grąblińskim. Tam mogli zwiedzić miejsce, gdzie objawiała się Matka Boża pasterzowi Mikołajowi Sikatce. Znamienny jest także fakt, że kilka lat wcześniej żołnierz napoleoński Tomasz Kłossowski w tym właśnie lesie zawiesił wizerunek Najświętszej Maryi Panny z białym orłem na piersi. Wydarzyło to się w 1884 roku.

  Pątnicy zwiedzili również kaplicę Białą, w której umieszczono kamień z wyrzeźbionymi śladami stóp, aby symbolicznie upamiętnić objawienia Przenajświętszej Panienki oraz klasztor sióstr anuncjatek.

  W Licheniu oczom dzieci ukazała się olbrzymia budowla tamtejszej świątyni. Ci, którzy widzieli bazylikę po raz pierwszy, nie mogli wyjść ze zdumienia nad jej bogactwem i wielkością. Bardzo duże wrażenie na dzieciach wywarły także tamtejsza Golgota i kościół św. Doroty.

  Wszyscy uczennicy pielgrzymki wzięli udział w Eucharystii. Można było także skorzystać z sakramentu pokuty. Dzieci, nauczone na katechezie tajemnic Różańca, mówiły je z pamięci, co wywołało radość na twarzy ks. Grzegorza, który - zgodnie z obietnicą - zorganizował pielgrzymkę jako nagrodę za udział w nabożeństwach różańcowych i konkursie na najładniejszy różaniec.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół