Nowy numer 11/2024 Archiwum

Młodzi mistrzowie

Bardzo dobry występ zawodników Klubu Szachowego Piątka Skierniewice na Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Zdobyli tam 7 medali.

W tygodniowych zmaganiach młodych szachistów w Szklarskiej Porębie, które zakończyły się 14 stycznia, skierniewicki klub działający przy Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących reprezentowało 16 zawodników i zawodniczek.

Podopieczni Bogusława Bodera uplasowali się przeważnie na czołowych lokatach w poszczególnych kategoriach wiekowych. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, oddzielnie dla chłopców i dziewcząt.

Z grona zawodników KS Piątka złote medale zdobyli Antonina Dudek w grupie dziewcząt do lat 7 i Radosław Psyk w grupie chłopców do lat 17.

Srebrne medale - Maria Sokół w grupie dziewcząt do lat 13 i Jakub Mechliński w grupie chłopców do lat 13.

Brązowe medale - Zuzanna Łukasik w grupie dziewcząt do lat 13, Mateusz Wysocki w grupie chłopców do lat 13 oraz Maciej Rak w grupie chłopców do lat 17.