Nowy numer 25/2018 Archiwum

Podpalacz w areszcie

Sąd w Skierniewicach aresztował na trzy miesiące mężczyznę podejrzanego o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Mężczyzna oblał benzyną i podpalił dwie urzędniczki pracujące w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Makowie. W wyniku odniesionych obrażeń jedna z nich zmarła, druga w stanie krytycznym przebywa w szpitalu.

62-letni Leszek G. usłyszał też zarzut spowodowania pożaru, który zagrażał życiu wielu osób. Za popełnione czyny grozi mu kara dożywotniego więzienia. O zastosowaniu aresztu wobec podpalacza poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania, który wyjaśniał, że śledczy wnioskowali o areszt ze względu na czyn zagrożony surową karą. Istniało także podejrzenia matactwa.

W środę mężczyzna został przesłuchany przez skierniewicką prokuraturę. Składając wyjaśnienia, twierdził, że nie pamięta zdarzenia. Szczegółowo zaś opisał swoje starania o umieszczenie go w domu pomocy społecznej. Mówiąc o nich, przyznał, że żywił żal do pracownic GOPS i wójta w związku z odmową umieszczenia go w takim miejscu na zimę. Mężczyzna podczas dalszych czynności prawdopodobnie poddany zostanie badaniom psychiatrycznym, które rozstrzygną kwestię jego poczytalności.

O tragedii w Makowie czytaj TUTAJ i TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma