Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zobacz także

 • CYnick
  12.04.2015 10:39
  Wypada gorąco podziękować i życzyć dojścia do totalnej, nie tylko emocjonalnej obrony życia.

  Emocje, krzyki w publicznym dialogu narobiły sporo złego i opóźniły przedzieranie się przez zgniłe (acz konieczne) kompromisy. Niewielu obrońców mówi logicznie, bez skrótów i haseł. Obrona życia przeistacza się najczęściej w "obronę mojego stanowiska" okropnie drapieżną, nieprofesjonalną, z olbrzymią emfazą.
  Byłoby czymś przewspaniałym, gdyby osoby publiczne i powszechnie szanowane potrafiły zwięźle i z mocą odpowiadać młodym na pytanie DLACZEGO? I dochodzić do prostego stwierdzenia, że obrona życia, to również obrona ICH życia. I do tego, że życie bywa zagrożone przez niewiedzę lub proste, nieuświadomione mechanizmy psychologiczne, a nie zawsze wskutek złej woli.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma