Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Łowicki DKF doceniony

Polski Instytut Sztuki Filmowej opublikował dziś listę nominowanych do 8. edycji Nagród PISF.

To jedyne polskie nagrody przyznawane za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina. W kategorii Dyskusyjny Klub Filmowy nominowany jest DKF "Bez Nazwy" działający od 19 lat w Łowickim Ośrodku Kultury.

Uroczysta gala wręczenia Nagród PISF tegorocznym laureatom odbędzie się podczas 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni (14-19 września). Nagrody wręczane są w postaci statuetki zaprojektowanej przez Piotra Michnikowskiego. Laureaci w każdej kategorii otrzymają również nagrodę pieniężną w wysokości 15 tys. zł.

Rok temu laureatem Nagrody PiSF w kategorii: kino zostało łowickie kino "Fenix", które funkcjonuje przy Łowickim Ośrodku Kultury. Wcześniej, w 2012 r., kapituła nagród doceniła album "100 lat kina w Łowiczu" autorstwa Macieja Malangiewicza, dyrektora ŁOK i kina, oraz Jacka Rutkowskiego. Został nominowany w kategorii: książka o tematyce filmowej.

TUTAJ wywiad z M. Malangiewiczem po zeszłorocznej gali gdyńskiego festiwalu filmowego.

  Laureaci ubiegłorocznej edycji Nagród PISF
Archiwum Macieja Malangiewicza

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma