Nowy numer 21/2018 Archiwum

Grozi mu dożywocie

Rozpoczął się proces podpalacza. Przez niego zginęły dwie pracownice GOPS w Makowie.

We wtorek 15 września przed Sądem Okręgowym w Łodzi stanął 63-letni Lech G. Mężczyzna w grudniu ubiegłego roku wtargnął do budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Makowie (pow. skierniewicki) i polał benzyną dwie pracujące tam kobiety, a następnie podpalił. Dodatkowo zamknął drzwi od zewnątrz i przytrzymywał je, uniemożliwiając urzędniczkom ucieczkę. Jedna z kobiet zmarła na miejscu zdarzenia, druga w szpitalu. Obie osierociły dzieci.

Prokuratura postawiła Lechowi G. zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu dożywotnie więzienie. Biegli stwierdzili, że może odpowiadać za swoje czyny. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że nie pamięta, jak doszło do tragedii.

O tragicznych wydarzeniach, w których śmierć poniosły obie kobiety, czytaj też w artykułach:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma