Nowy numer 44/2020 Archiwum

Konkurs o łowiczance

W styczniu przypada 70. rocznica śmierci bł. Bolesławy Lament, założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.

To doskonała okazja do zapoznania się bliżej z życiorysem błogosławionej, która urodziła się i wychowała w Łowiczu. Siostry misjonarki zapraszają do udziału w II Międzynarodowym Konkursie Plastyczno-Literackim "Błogosławiona Bolesławo, naśladowczyni Świętej Rodziny, prowadź nas".

Drugiej edycji przyświeca hasło: "Nazaret - cisza, miłość i rozmodlenie". Błogosławiona zachęcała, aby jedność serc i wzajemna miłość panujące w Świętej Rodzinie były dla każdego wzorem do naśladowania w życiu codziennym.

Konkurs ma popularyzować życie i dzieła bł. Bolesławy Lament wyniesionej na ołtarze przez św. Jana Pawła II, uzmysławiać doniosłość i aktualność misji błogosławionej we współczesnej rzeczywistości, integrować rodziny poprzez uczestnictwo w konkursie oraz rozwijać wyobraźnię i twórcze myślenie wśród dzieci i młodzieży. Mogą w nim wziąć udział także dorośli.

Uczestnicy konkursu powinni wykonać pracę plastyczną, ilustrując dowolnie wybraną scenę z działalności bł. Bolesławy. Opatrzona tytułem praca ma ukazywać cechy (atrybuty) działalności, po których łatwo rozpoznać, że dzieło dotyczy bł. Bolesławy. Tematem pracy nie może być tylko wizerunek. Podobne kryteria będą uwzględniane w ocenie prac literackich. Wiersz, modlitwa, opowiadanie powinny nawiązywać do działalności błogosławionej.

Prace konkursowe należy przekazać lub przesłać w opakowaniu zapewniającym bezpieczne dotarcie przesyłki do 1 marca (obowiązuje data wpływu pracy konkursowej do organizatora) z dopiskiem: "Konkurs". Ogłoszenie wyników nastąpi w kwietniu.

Adres do wysyłki oraz szczegóły konkursu podane są w regulaminie. Dostępny jest TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama