Nowy numer 25/2018 Archiwum

Konkurs o łowiczance

W styczniu przypada 70. rocznica śmierci bł. Bolesławy Lament, założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.

To doskonała okazja do zapoznania się bliżej z życiorysem błogosławionej, która urodziła się i wychowała w Łowiczu. Siostry misjonarki zapraszają do udziału w II Międzynarodowym Konkursie Plastyczno-Literackim "Błogosławiona Bolesławo, naśladowczyni Świętej Rodziny, prowadź nas".

Drugiej edycji przyświeca hasło: "Nazaret - cisza, miłość i rozmodlenie". Błogosławiona zachęcała, aby jedność serc i wzajemna miłość panujące w Świętej Rodzinie były dla każdego wzorem do naśladowania w życiu codziennym.

Konkurs ma popularyzować życie i dzieła bł. Bolesławy Lament wyniesionej na ołtarze przez św. Jana Pawła II, uzmysławiać doniosłość i aktualność misji błogosławionej we współczesnej rzeczywistości, integrować rodziny poprzez uczestnictwo w konkursie oraz rozwijać wyobraźnię i twórcze myślenie wśród dzieci i młodzieży. Mogą w nim wziąć udział także dorośli.

Uczestnicy konkursu powinni wykonać pracę plastyczną, ilustrując dowolnie wybraną scenę z działalności bł. Bolesławy. Opatrzona tytułem praca ma ukazywać cechy (atrybuty) działalności, po których łatwo rozpoznać, że dzieło dotyczy bł. Bolesławy. Tematem pracy nie może być tylko wizerunek. Podobne kryteria będą uwzględniane w ocenie prac literackich. Wiersz, modlitwa, opowiadanie powinny nawiązywać do działalności błogosławionej.

Prace konkursowe należy przekazać lub przesłać w opakowaniu zapewniającym bezpieczne dotarcie przesyłki do 1 marca (obowiązuje data wpływu pracy konkursowej do organizatora) z dopiskiem: "Konkurs". Ogłoszenie wyników nastąpi w kwietniu.

Adres do wysyłki oraz szczegóły konkursu podane są w regulaminie. Dostępny jest TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma